Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Národné tenisové centrum vznikne po Bratislave aj v Košiciach

Národné tenisové centrum v Bratislave už nebude jediné na Slovensku. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 14. dec 2015 o 19:21

V NTC Košice dostane priestor aj široká športujúca verejnosť, lebo aj im bude slúžiť na tenis, bedminton a fitnes, hovorí generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

KOŠICE. Národné tenisové centrum vyrastie po Bratislave aj v Košiciach. Mestské zastupiteľstvo schválilo na svojom zasadnutí založenie akciovej spoločnosti NTC Košice, základné dokumenty i memorandum o spolupráci pri výstavbe a prevádzkovaní NTC Košice.

Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Oficálna stránka STZ informovala o schválení výstavby Národného tenisového centra v Košiciach.

"Teším sa, že košickí poslanci väčšinou hlasov schválili spoločný projekt mesta Košice a Slovenského tenisového zväzu Národné tenisové centrum Košice," uviedol generálny sekretár STZ Igor Moška.

Doteraz mohli slovenskí tenisti využívať iba NTC v Bratislave.

"Po dvanástich rokoch od otvorenia NTC v Bratislave máme pred sebou výstavbu ďalšieho centra, ktoré bude vo východoslovenskej metropole."

"Bude to kvalitné, moderné športovisko, ktoré bude slúžiť na tri základné ciele. Po prvé, Košičania a športoví fanúšikovia zo širokého okolia v novom stánku uvidia reprezentácie Slovenska v Davis Cupe a Fed Cupe, čo sú majstrovstvá sveta tímov v tenise," rozhovor sa Moška pre portál STZ.

20130915_dc64090257_r9331_res.jpg

NTC v Bratislave využívali aj reprezentačné tímy. Na snímke odráža loptičku v zápase Davis Cupu proti Švédsku Andrej Martin. FOTO - TASR.

"Po druhé sa v tomto športovom zariadení budú pripravovať najväčšie talenty z východu a nebudú sa musieť sťahovať do Bratislavy, ako tomu bolo doteraz. A po tretie, v NTC Košice dostane priestor aj široká športujúca verejnosť, lebo aj im bude slúžiť na tenis, bedminton a fitnes," dodal Moška.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.