Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Napínavý súboj nováčikov korisťou podtatrancov

Sportnet|Publikované 24. aug 2008 o 22:00

Nedávny pohároví súperi si zmerali svoje sily znova, no tentoraz išlo o majstrovský duel, ktorý hernou úrovňou dokázal nadchnúť početnú divácku

kulisu.

POPRAD. Hostitelia mali stretnutie dobre rozohrané, no v záverečnej polhodine sa oňho museli obávať, keď súper vrhol všetky svoje sily do útoku a takmer si odniesol spod Tatier remízu.

Kormidelníkovi sa uľavilo

Tri body však nakoniec ostali predsa len doma a z ich zisku neskrýval radosť domáci kouč Stanislav Koch: "Pravdupovediac, pred zápasom som mal aj isté obavy, pretože po vzájomnom stretnutí v Slovenskom pohári sme si boli vedomí herných kvalít súpera. Išlo o pohybom nepríjemné a agresívne mužstvo, ktoré je zložené prevažne z mladých bývalých dorastencov Žiliny. Musím priznať, že víťazstvo sme v podstate vydreli, pretože za stavu 2:0 sme dostali zbytočný gól, čím sa zdramatizoval celý vývoj zápasu. Na tento duel sa v prvom rade však pozerám z toho hľadiska, že sme ho potrebovali vyhrať. Počas celých 90 minút hrali chlapci s nasadením a bojovali, pričom napriek tomu rešpektujem, že im nevyšli niektoré sľubne sa vyvíjajúce akcie, ktoré nedotiahli vo finálnej fáze do úspešného konca. Som veľmi šťastný, že sme dokázali stretnutie s takýmto náročným súperom vyhrať za čo v prvom rade ďakujem všetkým svojim zverencom."

Nezachytili úvod

Hosťujúci tréner Jaroslav Kráľ bol po nešťastnom stretnutí príliš sklamaný: "Bola to pre nás trpká prehra, pretože po rozpačitom úvode, ktorý sme nezachytili si myslím, že nás aj podrazil hlavný arbiter, ktorý ovplyvnil ďalší priebeh duelu. Určite sme však vedeli s akou taktikou na nás vyrukujú Popradčania, načo sme sa zodpovedne pripravili. Bohužiaľ, niektoré núkajúce sa príležitosti sme nevyužili a v určitých fázach zápasu nás súper, ktorého kostru tvorili viacerí skúsení hráči, herne zatlačil do defenzívy. Napriek tomu všetkému si myslím, že sme boli v tomto zápase dôstojným súperom a vrchovatou mierou sme tiež prispeli k výbornej úrovni obojstranne zaujímavého merania síl. Gratulujem domácemu trénerovi a jeho hráčom k zisku troch cenných bodov."

MARIÁN DIC

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.