Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Najskúsenejší hráč Tatrana získal svoj premiérový slovenský titul

Hádzanári Tatrana Prešov oslavujú majstrovský titul. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 26. máj 2019 o 13:26

Prešovskí hádzanári ovládli finále suverénnym spôsobom.

Tatran Prešov získal 15. majstrovský titul: fotogaléria

26.5.2019

PREŠOV. Tatran Prešov, hádzanársky suverén v ére slovenskej samostatnosti, jednoznačným spôsobom zvládol finálovú sériu play–off o majstra republiky.

MŠK Považská Bystrica mu nestačila a obhajcovi primátu podľahla na zápasy 0:3.

Prešov tak získal Pohár Antona Frola, určeného pre víťaza Slovnaft Handball Extraligy v sezóne 2018/2019.

Slovenskému hádzanárskemu šampiónovi do vitríny pätnásty majstrovský titul, z toho trinásty v rade.

Vydarené oslavy jubilea

Po dvoch presvedčivých výhrach, v prvej doma i druhej na súperovej pôde, vari nik nepochyboval, že prešovskí hádzanári úspešne zvládnu aj posledný krok na ceste za jubilejným titulom v domovskej TATRAN handball arene.

Jej hľadisko nebolo síce zaplnené tak, ako to bývalo v rokoch minulých, zato atmosféra bola v nej priam elektrizujúca.

Organizátori tretieho finálového duelu, perfektne nachystaní na majstrovské oslavy, sa veru činili.

Pripravili parádny nástup finalistov, prestávku vyplnili dekorovaním v sezóne najúspešnejších žiackych celkov, počas celého zápasu hudobné zoskupenie odeté do zeleno-bielych dresov dotváralo skvelú kulisu a burcovalo domáci tím isto kráčajúci za jubilejným primátom.

Nuž a keď sa dielo podarilo, prepukli v hľadisku, ale hlavne na ihrisku THA bujaré oslavy.

Nechýbali ani efektné „nahadzovačky“

Samotný tretí finálový zápas bol viac-menej dokumentovaním suverenity Prešovčanov v skončenej extraligovej sezóne.

Iste, pritrafili sa aj nejaké nedostatky, pre postavenie v tabuľke SHE v základnej časti nie práve najpodstatnejšie, avšak v play–off to už Tatran rozbalil naplno a semifinálovú i finálovú sériu ukončil v najkratšom možnom termíne, na tri výhry.

O fakte, že Tatran Prešov sa so sezónou hodlal rozlúčiť najlepším možným spôsobom svedčí i to, s akou ľahkosťou dokráčal za pätnástym titulom na vlastnej pôde.

Považanov, zrejme už zmierených so svojím finálovým osudom, nepustili do vedenia ani raz a už krátko po prestávke si vypracovali desaťgólový náskok.

Zápas ukončili Prešovčania aj po viacerých efektných „nahadzovačkách“ výhrou rozdielom dvanástich gólov.

Najlepší hádzanár najlepším strelcom

Bezprostredne po slávnostnom dekorovaní finalistov sa hráči Tatrana Prešov ocitli v obliehaní svojich fanúšikov.

A tak popri fotografovaní s nimi či podpisovaní klubových dresov, avšak i hádzanárskych lôpt, sme sa stihli pozhovárať aj s niektorými hráčmi majstrovského klubu.

Dvadsaťtriročný Lukáš Urban, vyhlásený za najlepšieho hádzanára SHE za rok 2018 získal s Tatranom už svoj šiesty titul.

„Veľkú radosť mám z individuálneho ocenenia, podstatné však je, že sme ako tím obhájili majstrovský titul. V play–off sme to dobre naštartovali a nenechali nikoho na pochybách, že i tento rok je v správnych rukách. Aj ja, tak ako všetci moji spoluhráči máme veľkú radosť z toho, že sme to dokázali suverénnym spôsobom i z toho, akú úžasnú kulisu vytvorili poslednému zápasu sezóny a následným majstrovským oslavám naši skvelí fanúšikovia,“ povedal Urban a dodal:

„Dúfam, že budúca sezóna bude ešte lepšia ako táto, v ktorej nám v Lige majstrov len o chĺpok unikol postup zo skupinovej fázy, hoci sme v nej získali rekordných klubových štrnásť bodov. Nuž a i za známych okolnosti nezískali Slovenský pohár. Pätnásty titul teraz oslávime ako sa patrí a po dovolenkách sa pustíme do prípravy, aby ako vravím, sme v tej ďalšej boli ešte úspešnejší,“ zastrájal sa najlepší strelec tretieho finálového duelu.

Straňovského prvý primát

Prvý titul majstra Slovenska získal s Tatranom Prešov jeho najskúsenejší hráč.

Martina Straňovského, niekdajšieho hráča španielskeho Ademaru Leon či FC Barcelona, potom aj bundesligového Erlangenu vyhlásili za najlepšie slovenské ľavé krídlo za rok 2018.

Trinásť rokov hrával odchovanec novozámockej hádzanej v zahraničí. Vrátil sa do rodnej krajiny a s Tatranom Prešov získal svoj vôbec prvý titul majstra Slovenska.

„V tomto momente, krátko po stretnutí som veľmi šťastný. Titul sme získali v najkratšom možnom termíne, avšak druhý finálový zápas na Považí nebol pre nás vôbec ľahký. Napokon sme aj tam výrazne vyhrali a sériu s prehľadom zvládli. Spokojnosť teda vládne s jubilejným titulom. Škoda len, že nám iba krôčik chýbal k senzačnému postupu z C skupiny Ligy majstrov, celkom dobre sme to mali rozbehnuté i k Final Four SEHA Gazprom ligy. Sme majstri, v týchto súťažiach by sme mali účinkovať aj v budúcej sezóne, v ktorej možno budeme šťastnejší a ešte úspešnejší.“

Fakty

Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 35:23 (19:10), konečný výsledok série 3:0.

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 3, Djerič 2, Hrstka 3, Lapajne 3, D. Krok, Rečičár, L. Urban 8, Číp 6, Kosteski, Vučko 3, M. Straňovský 2/1, Butorac 3, Carapkin 2, Afanou Gatine.

Najviac gólov za MŠK: Bystrický 6, Tumidalský a Hároník po 4. Pokutové hody: 2/1 – 2/2. Vylúčení: 1 – 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 700.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.