Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na slovenskom šampionáte taekwondistov medailová žatva Prešovčanov

Sportnet|Publikované 12. dec 2003 o 23:00

Prešov - Na nedávnych majstrovstvách Slovenska v taekwon - de ITF v Banskej Bystrici mal trinásťčlenné zastúpenie aj ŠK TKD Prešov. Tento prešovský

klub pod taktovkou trénera Vladimíra Kosťuna (držiteľ III. danu) patril so ziskom deviatich zlatých, troch strieborných a štyroch bronzových medailí na šampionáte k najúspešnejším.

V súborných cvičeniach družstiev mužov Prešovčania v zložení Vladimír Kosťun, Radovan Capek, Ladislav Maras, Miroslav Strecha a Jozef Pravda získali zlaté medaily. Ženy ŠK TKD Prešov v zostave Ivana Kosťunová, Kamila Partiková, Nikola Oľhová, Natália Maľcovská a Ivana Medvecová vybojovali bronz. Ďalšie cenné kovy zberali prešovskí taekwondisti v súborných cvičeniach jednotlivcov podľa výkonnostných stupňov. Zlato I. Kosťunová a R. Capek (čierne pásy) J. Pravda (červeno -čierny pás), Miroslav Strecha a Ladislav Maras (zelený pás), striebro K. Partiková (modrý pás), bronz N. Oľhová (modrý pás). V kategórii jednotlivcov disciplína sparing do 63 kg bol J. Pravda prvý rovnako ako K. Partiková (jun. do 45 kg) a žiačka I. Medvecová do 45 kilogramov. Do 58 kg skončila I. Kosťunová druhá, junior L. Maras do 63 kg druhý a tretie miesta vybojovali juniorka N. Oľhová do 48 kg a žiak R. Jurčišin v hmotnostnej kategórii do 35 kilogramov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.