Na majstrovstvách sveta nebude hrať ani Zedník

Richard Zedník.
Richard Zedník. (Autor: TASR)
SITA|13. apr 2011 o 19:48

Presné príčiny odchodu Zedníka z kempu reprezentácie v Košiciach nie sú známe.

KOŠICE. Hokejový útočník Richard Zedník sa už nepripravuje so slovenskou reprezentáciou a príde o šancu štartovať na majstrovstvách sveta v Bratislave a v Košiciach, ktoré sa uskutočnia od 29. apríla do 15. mája. Po stredajšom prípravnom zápase so Švédskom v Steel aréne v Košiciach to potvrdil tréner národného tímu Glen Hanlon.

"Richard sa po utorňajšom tréningu rozhodol opustiť tím a nereprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta. Dôvody musí povedať Richard, ja ich nechcem komentovať," povedal v stredu večer Glen Hanlon a pokračoval: "Zbalil si veci a asistentovi trénera Pokovičovi oznámil, že odchádza. Ja i niekoľko hráčov sme sa s ním pokúšali spojiť aj cez esemesky, ale bol nedostupný."

Banskobystričan mal počas play-off švédskej elitserien svalové problémy, na minulotýždňovom kempe v Trenčíne sa zasa zranil na nohe nožom korčule. Za jeho odchodom z tímu je však nespokojnosť s pozíciou v mužstve.

"Na majstrovstvá sveta som sa tešil, myslím si, že aj ostatní chalani. Bude tam dobrá partia. Nebol som spokojný s mojou úlohou v mužstve, ak by som aj nejakú napokon mal. Myslím, že to takto bude lepšie," povedal pre Nočné televízne noviny televízie Markíza Zedník.

Ako bolo oznámené v utorok 12. 4., na majstrovstvách sveta sa nepredstaví ani brankár Colorada Avalanche Peter Budaj (čítajte viac >>), ani útočník Tomáš Tatar (čítajte viac >>).

Nachádzate sa tu: