Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Mníchov sa spamätáva z novej dimenzie násilia

Švajčiar Xherdan Shaqiri z Bayernu, ktorého nevidno, strieľa gól Norimbergu. (Autor: SITA/AP)
SITA|15. apr 2013 o 09:26

Pred zápasom Bayernu s Norimbergom sa fanúšikovia pustili do polície.

MNÍCHOV. Fanúšikom už istého nemeckého futbalového majstra Bayernu Mníchov zjavne chýba vzrušenie z boja o titul, v sobotu si to kompenzovali bitkou pred bavorským ligovým derby s Norimbergom.

Podľa správ médií sa všetko začalo už pri ceste do Allianz areny, keď asi 120 priaznivcov Bayernu napadlo 400-člennú skupinu priaznivcov hostí. Tí si potom začali vybavovať účty s políciou, hádzali po nej kamene a fľaše. Zranilo sa 16 policajtov. Poriadkové sily zadržali a vypočuli 61 osôb, 31 z tábora domácich, 30 Norimberčanov.

Skonfiškovali zbrane vrátane boxerov

Pri osobných prehliadkach skonfiškovali zbrane vrátane boxerov. "Sme šokovaní a sklamaní z toho, čo sa dialo pred zápasom s Norimbergom. Pre správanie týchto ultras niet žiadneho ospravedlnenia. Najviac nás rozladilo, že sa také niečo môže stať v čase, keď oslavujeme veľký úspech," reagoval prezident Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Mníchovčania si už minulý týždeň v rekordnom predstihu zabezpečili zisk ligového primátu a ako prvé nemecké mužstvo môžu mať treble - ak vyhrajú Nemecký pohár a Ligu majstrov. V oboch pohárových súťažiach sú v semifinále.

Nová dimenzia násilia proti polícii

"Boli sme svedkami novej dimenzie násilia proti polícii. Takáto brutalita sa nevyskytla už niekoľko rokov. Chceme sa poďakovať fanúšikom, ktorí prišli na štadión v pokoji sledovať futbal," povedal zástupca mníchovského policajného šéfa Robert Kopp. Bayern vyhral jednoznačne 4:0.

Súvisiace články