Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Buchinger chcel súpera zničiť. Tretí titul je podľa Novotného reálny

Promotér Oktagonu Ondřej Novotný. (Zdroj: OKTAGON MMA)
Daniel Stankovič|12. sep 2021 o 00:25 (aktualizované 12. sep 2021 o 00:53)

Promotér Oktagonu je pokusu o zápis do historických tabuliek otvorený.

BRATISLAVA. Prišiel, videl, zvíťazil. Slovenský zápasník Ivan Buchinger sa sobotným titulovým víťazstvom zapísal do histórie najväčšej domácej organizácie Oktagon MMA.

Buchinger napodobnil legendárneho Conora McGregora, keď k januárovému zisku opasku ľahkej váhy teraz pridal aj ten z perovej divízie.

Najlepší zápas histórie

V neuveriteľnom päťkolovom súboji s Barboríkom boli diváci svedkami atraktívnych výmen na zemi či v postoji. Buchinger bol dokonca viackrát blízko knokautového ukončenia.

Nie nadarmo sa po krátko po zápase začali na sociálnych sieťach objavovať hlasy o najlepšom dueli, aký kedy hostila organizácia Oktagon.

„Bolo to všetko, čo sme si od toho priali a ešte viac. Máme veľké šťastie na kvalitné titulové zápasy. Zaujímavosťou je, že ešte pred piatym kolom to bola remíza. Teraz z toho máme asi všetci taký pocit, že na československej pôde nič lepšieho nebolo,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii jeden z promotérov Oktagonu Ondřej Novotný.

Vyštartoval hneď z úvodu, chcel ho zničiť

Výdrž a vôľu Barboríka, ktorý sa dokázal v neskorších kolách z inkasovaných úderov otriasť ocenil aj jeho rival. Buchinger rovnako priznal, že víťazstvo na Oktagone 27 radí medzi jedno z najväčších v jeho dlhej profesionálnej kariére.

„Ja som neveril, čo všetko vydrží. Myslím, že mi aj odklepal jednu submisiu. Predpokladal som, že v neskorších kolách odíde fyzicky. V klinči ma nejako neohrozil, skôr získaval body," uviedol Buchinger.

„Poviem pravdu, že teraz som chcel Vojta zničiť. Tým ako som ho chcel od začiatku vypnúť, tak musím povedať, že mi to zobralo aj dosť síl, ale vydržal som to.

Je to pre mňa jedno z najväčších víťazstiev kariéry, veľmi sa teším, že som prvým bojovníkom s dvoma titulmi v rozličných váhových kategóriách,“ povedal 35-ročný bojovník, ktorý sa medzi európskou zápasníckou špičkou pohybuje už dlhé roky.

Chce ďalší titul

V rozhovore krátko po zisku veľkého míľnika v rámci organizácie, sa Buchinger zmienil o túžbe pridať do svojej zbierky aj tretí titul.

Ako potvrdil rodák z Gabčíkova v pozápasovom rozhovore, išlo by o opasok váhy do 77 kilogramov, kde je v súčasnosti kráľom český bojovník Dávid Kozma.

Vedenie organizácie sa podobnému kroku nebráni, takže diváci by sa v budúcnosti mohli dočkať pokusu atakovať ďalšie zatiaľ nedosiahnuté méty.

„U nás je to samozrejme také reálne. Keď to Buki chce, tak to tak môže byť. Nepoznám asi nikoho z najlepších organizácií, kto by držal titul v troch rozličných váhových kategóriách,“ dodal Novotný.

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.

Súvisiace články