Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Milan Mráz: V Dukle som prežil lepšie aj horšie časy

Milan Mráz. Bývalý prezident HK Dukla Michalovce. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 30. apr 2012 o 22:00

Počas jeho šéfovania sa v klube vystriedalo až deväť hlavných trénerov, ani jeden z nich nevydržal pri mužstve celú súťažnú sezónu.MICHALOVCE. Milan Mráz prišiel k michalovskému hokeju v priebehu sezóny 2007/2008, keď Dukla hrala ešte II. hokejovú ligu. V lete 2008 Zemplínčania kúpili prvoligovú licenciu od rozpadnutého ružomberského klubu. H

K Dukla sa tak po piatich rokoch strávených v tretej najvyššej súťaži opäť ocitol v I. lige, kde predtým dlhé roky pôsobil.

Po štyroch prvoligových ročníkoch sa M. Mráz rozhodol, že pri michalovskom hokeji končí. Ako sme vás v uplynulých dňoch informovali, jeho nástupcom na prezidentskej stoličke sa stal Alexander Černega.

Prvé dva ročníky sa učil

Michalovce potvrdili, že sú hokejovým mestom Zemplína. Na zápasy Dukly chodilo v uplynulých štyroch ročníkoch v priemere 1500 divákov. Takouto cifrou sa nemohli pochváliť žiadne iné športy v meste.

„Za tie štyri roky sme dokázali, že hokej je životaschopný šport, ktorý má veľa fanúšikov. A tí si zaslúžia, aby sa tu hrala prvá liga aj naďalej,“ povedal na začiatok Milan Mráz, bývalý prezident klubu.

S dávkou nadľahčenia prezradil, že v michalovskom hokeji skončil preto, aby mohol na zápasy svojho obľúbeného športu opäť chodievať aj fanklub, ktorý práve pre nezhody s ním prestal počas uplynulej sezóny navštevovať zimný štadión v Michalovciach.

V prvých sezónach v hokejovom klube zbieral M. Mráz skúsenosti. „Ja som pri športe nikdy nepracoval. Počas prvých dvoch rokoch som sa učil a posledné dve sezóny už ukázali, s hokejom sa tu pracovalo dobre. Potvrdil to aj môj naplnený sen, ktorým bol naplnený štadión. Ten sa splnil doslova a do písmena, pretože v poslednom zápase minulého ročníka proti Bardejovu sa naozaj naplnil. Myslím si, že naplnený štadión je mojou najlepšou vizitkou.“

Ako hovorí exprezident klubu, v Dukle prežil lepšie aj horšie časy. „Často som mal chuť s hokejom skončiť, ale po krátkom čase ma to hneď prešlo. Raz sme boli hore, raz dole. Za štyri roky sa nám podarilo trikrát dostať do play-off, v poslednom ročníku sme dokonca hralo v semifinále,“ pokračoval M. Mráz

„Chcel by som sa poďakovať vedeniu mesta Michalovce, ktoré nám počas uplynulých sezón pomáhalo.“

Mráz z michalovského klubu úplne neodchádza. Naďalej bude pôsobiť v správnej rade klubu.

„Ostal som tu ako poradný člen, nemám už žiadne podpisové právo, už nie som ani štatutárom klubu. Určitý čas ešte ostanem v správnej rade, kde budem pomáhať novému prezidentovi klubu,“ poznamenal.

O tréneroch

Počas prezidentovania M. Mráza sa pri prvoligovom mužstve vystriedalo až deväť hlavných kormidelníkov.

„Pozrite sa, počas rozbehnutej súťaže je jednoduchšie vymeniť trénera ako polovicu mužstva. Stále sme menili kormidelníkov preto, aby sme mužstvu pomohli, nie aby sme mu ublížili. Keď to mám od začiatku spätne zhrnúť, tak napríklad lodivodi Peter Mihaľo a Dušan Kapusta skončili pri mužstve na vlastnú žiadosť, Ján Faith bol u nás len na výpomoc, boli sme s ním dohodnutí iba do konca sezóny. Najviac som bol spokojný s Miroslavom Ihnačákom, ktorý pred rokom počas letnej prípravy dokázal vynikajúco pripraviť mužstvo na súťaž. To, čo sa potom začalo vytvárať okolo jeho osoby a mužstva, nerobilo dobrý dojem. Veľa „fanúšikov“ a neprajníkov sa do neho pustilo a on potom znechutený odišiel. Jeho nástupca Branislav Okuliar bol veľmi zlá voľba trénera, jeden z najslabších, aký tu bol. Pri ňom sme získali najmenej bodov. Jeho nástupca Ján Vodila potom opäť nakopol mužstvo a doviedol ho až do play-off,“ tvrdil M. Mráz.

O hráčoch

V Michalovciach sa premlelo aj veľa hráčov, čo potvrdzujú aj tieto čísla: v sezóne 2008/2009 dres Dukly oblieklo 34 hokejistov, o rok neskôr 39, v sezóne 2010/2011 dokonca 48 a v uplynulej tréneri použili 45 hráčov.

„Ak chcete niečo dosiahnuť, musíte byť náročný. Keď niekto nehral podľa našich predstáv, tak sme sa s ním rozlúčili. Stále som chcel byť čo najvyššie. Vždy sme sa snažili nájsť adekvátnu zostavu. V poslednom ročníku to nebolo až také zlé, veľa hráčov sa vymenilo iba v jej úvode, potom sa to už stabilizovalo,“ dodal na záver M. Mráz.

ico

Trénerské rošády v Dukle

Tréneri HK Dukla od sezóny 2008/2009:

2008/09: Jozef Šechný, od 4. kola Peter Mihaľo, od 29. kola Dušan Kapusta
2009/10: Dušan Kapusta, od 21. kola Branislav Kohutiar
2010/11: Branislav Kohutiar, od 6. kola Peter Bohunický, od 20. kola Ján Faith
2011/12: Miroslav Ihnačák, od 12. kola Branislav Okuliar, od 9. kola nadstavby Ján Vodila

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.