Michalovce sa dočkali v závere. Proti Pohroniu im stačil jediný gól

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce. (Autor: TASR)

Fortuna liga - 4. kolo, skupina o udržanie sa

Michalovce - Pohronie 1:0 (0:0)

Gól: 86. Marcin

Diváci: 253

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 v 4. kole skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

Priebeh zápasu MFK Zemplín Michalovce - FK Pohronie

I. polčas:

Po opatrnom úvode mali prvú sľubnú šancu hostia, no domáci brankár Kožuchar stihol zareagovať na strelu Bangalu spoza šestnástky.

Na opačnej strane mal krátko na to šancu Marcin, no brankár hostí Le Giang mu zmaril radosť.

Prvý polčas priniesol rušný futbal, ale bez gólu. Nezmenilo sa to ani v 26. minúte, keď v sľubnej príležitosti neuspel Kanu.

Bezgólový stav nezmenila ani individuálna akcia Blahúta v závere prvého polčasu, keď jeho strelu domáci zrazili na rohový kop.

II. polčas:

Úvod druhého polčasu bol o obojstrannom vyčkávaní na chybu, no naďalej sa hralo v tempe. V 71. minúte Fofana dosiahol na dlhý center, ale nedostal loptu do bránky domácich.

Rozhodujúci moment zápasu priniesla 86. minúta. Ošima dostal loptu na Marcina, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil Le Gianga - 1:0.