Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Michalka sa v Topoľčanoch strelecky vyšantil

Jedenásťgólový záťah docielil Dávid Michalka v dôverne známom prostredí. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|Publikované 12. aug 2019 o 12:31

Zápas proti svojmu bývalému klubu si posila Prešova užívala.

PREŠOV. Dva prípravné zápasy, jeden s medzinárodným puncom, druhý s extraligovým súperom sa Tatranu Prešov vydarili.

V oboch nastúpil slovenský šampión v rozdielnych zostavách, čo však výhry nad poľským Stal Mielec (35:27) a slovenským HK Topoľčany (38:18) neovplyvnilo.

Goluža nechal poltucet hráčov doma

S Poliakmi to mali byť dva prípravné zápasy počas jedného dňa. Napokon sa pre určité problémy v kádri Mielca odohral v Prešove iba jeden.

Ako náhrada za neuskutočnený druhý duel prišiel Tatranu vhod ústretový krok Topoľčian, kde si v nedeľu zahrali. Prešov vyhral suverénne o dvadsať gólov.

Do Topoľčian necestovali Cvitkovič, Rábek, Javier Muňoz Cabezon, M. Straňovský, Rečičár, ani zranený Djerič.

Tréner Slavko Goluža sa rozhodol siahnuť po kvartete dorastencov.

Brankár Vasiľ odchytal druhý polčas, Kravčák na spojke strelil tri góly, na pravom krídle si zahral aj Fech.

Akurát špílmacher staršieho dorastu Tatrana Magdolen sa príležitosti nechopil, do Topoľčian nakoniec z rodinných dôvodov necestoval.

Akcia, ktorá pobavila aj zakončovateľa

Zato jeden z novicov v majstrovskom tíme, ktorý do Prešova prestúpil ako kmeňový hráč Topoľčian, Dávid Michalka, sa v prípravnom stretnutí proti svojim bývalým spoluhráčom poriadne vyšantil. Konto domácich gólmanov zaťažil jedenástimi gólmi.

Streleckú úspešnosť mal vysokú a hoci tomuto mladého slovenskému reprezentantovi, dnes hráčovi Tatrana ľudia v topoľčianskej športovej hale priali, vari najväčší potlesk mu adresovali, keď lopta po jeho prehodení brankára skončila na hornej konštrukcii brány.

„Na tento duel som sa ozaj tešil, mal som značné očakávania. Pocity krátko po zápase boli príjemné, vyhrali sme vysoko, darilo sa mi strelecky, ľudia v hľadisku sa hrou dobre bavili. To podpichovanie po nepremenenej šanci, keď lopta skončila na brvne, pobavilo aj mňa. Pre mňa je však dôležité, že som dostal na ihrisku dostatok priestoru,“ uviedol Dávid Michalka.

Ako doplnil, postupne si zvyká na herný systém Tatrana.

„Od zápasu k zápasu sa podľa mňa zlepšujeme. Dnes nám dobre pracovala aj obrana. Akurát škoda, že párkrát nám zbytočne prešli lopty za pivota. Sú tu aj ďalšie veci, na ktoré tréner Goluža upozorňuje a na ktorých je potrebné v ďalšej fáze prípravného obdobia popracovať.“

Ďalšie dva prípravné zápasy odohrá Tatran v závere tohto týždňa v chorvátskych Našiciach s maďarským Pick Szeged a vicemajstrom krajiny RK Nexe.

Ďalší týždeň strávi výprava Tatrana na Medzinárodnom TV turnaji šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články