Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Michal Novák: To nebola žiadna bitka

Michal Novák. V Martine pri mele vraj musel zasiahnuť. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 28. nov 2011 o 23:00

Zápas v Martine nedohralo košické trio Samuel Mlynarovič, Marcel Haščák, Michal Novák. Museli predčasne pod sprchy potom, ako sa na ľade strhla mela.

KOŠICE. Michal Novák v nej chýbať nemohol. Je to obranca, ktorý sa bitkám nikdy nevyhýbal.

„To nebola žiadna bitka. Ani som sa tam biť nešiel. Nemám to ani povolené, tréner Zůbek ma v tom brzdí, aby som neoslabil mužstvo. Ale teraz som videl, že sa tam pustili do našich menších hráčov. Zbadal som tam Dušana Pašeka a keď som videl Drgoňa stojaceho proti Mlynarovičovi, tak som tam musel nabehnúť. Ak by to bola férová bitka, tak sa do toho nepletiem, ale toto nebolo v poriadku. Dvaja Martinčania zozadu skočili na Mlynaroviča, musel som zasiahnuť, veď tam bol pri vysokých hráčoch ako dieťa. Rukavice mi skrátka spadli, v nich aj tak neviete hráča dobre chytiť,“ vrátil sa obranca HC Košice Michal Novák k roztržke v závere zápasu v Martine.

Michal prišiel do Košíc s tým, že kedykoľvek, ak to bude potrebné, sa za svoj tím pobije. No zatiaľ po 26 kolách sa v boxerskej vložke neukázal. „V Nitre sa to dalo. Tam som sa aj bitkou snažil nakopnúť tím. Košice sú férové mužstvo, bezkonfliktné. Ale nechcem oslabovať mužstvo, hoci som stále pripravený zastať sa spoluhráčov.“

Nulu si cenia

V Martine oceliari neinkasovali. „Jasné, že si tú nulu ceníme. Pomohli sme brankárovi Sašovi Hylákovi, to je pozitívum do ďalších zápasov. Na defenzíve sme makali na tréningoch, v Martine vychádzali zo zabezpečenej obrany. Pomohli sme Hylákovi, on zase nám. No a Saša teraz bude musieť niečo prispieť do kasy,“ hovorí Novák.

Čaká na tretí gól

Michal prišiel do Košíc s tým, že dokáže strieľať aj góly. Na presilovky nastupuje, no zatiaľ mu sadli len dve rany.

„Šance mám. Čakám na ďalšie góly,“ priznáva, že by pristal, keby si trochu vylepšil štatistiky, keďže naposledy skóroval na začiatku októbra proti Skalici. Možnosť pridať tretí gól bude mať najbližšie v piatok na Záhorí.

Novák je Skaličan, takže ho čaká súboj proti rodákom, ktorý bude aj šlágrom kola. „Som zo Skalice, takže na zápas príde veľa kamarátov, rodina. Ten súboj bude pre mňa iný, teším sa naň. Dúfam, že domáci tím zdoláme, aby sa v tabuľke nedostal pred nás,“ vraví pred duelom druhého s prvým.

V tabuľke je to tak našliapané, že medzi lídrom a piatym Zvolenom sú len tri body, takže posuny sú aktuálne kolo čo kolo. „Nechceme ísť zo súčasnej pozície. Extraliga je vyrovnaná, pred rokom Košice nemali súpera, teraz má lepší tím Slovan, Zvolenu aj Skalici to ide. Košice to nebudú mať ľahké.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.