Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

V jednom zápase dal 7 gólov. Bude o nás vedieť celé Slovensko, tešil sa prezident klubu

Pri lopte Michal Dzurovčin. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|13. sep 2021 o 11:30

OFK Dlhé Klčovo zdolalo 1. FC Čaklov 9:0.

DLHÉ KLČOVO. Strelecký koncert, šou jedného muža či gólová explózia. Tak sa dá opísať výkon Michala Dzurovčina z OFK Dlhé Klčovo, ktorý v zápase šiestej ligy ObFZ Vranov nad Topľou strelil proti 1. FC Čaklov sedem gólov.

Jeho tím vyhral vysoko 9:0.

„Som rád, že Michal náš klub dostal do povedomia. Teším sa, že bude o nás zmienka na futbalnete, a že o nás bude vedieť celé Slovensko,“ spokojne po zápase hovoril prezident OFK Dlhé Klčovo Patrik Baschiera.

Návrat do rodnej obce

Michal Dzurovčin hrával v minulej sezóne piatu ligu za Sečovskú Polianku, rozhodol sa však vrátiť do rodnej obce. Doma je vo veku 28 rokov oporou mužstva.

„Vyzdvihol by som hlavne tímový výkon. Moje góly boli zásluhou celého mužstva a padli po vypracovaných akciách,“ chválil po zápase Dzurovčin.

Sedem gólov v jednom stretnutí ešte nikdy v živote nestrelil. „Nič podobné sa mi nikdy nepodarilo. Od chalanov som už dostal pripomienky, že za to musím niečo doniesť do šatne,“ pousmial sa.

Jeho fantastický výkon ocenili aj fanúšikovia, ktorý ho vytlieskali pri schádzaní z ihriska.

„Začalo mu to sypať, čo nás nesmierne teší. Aby dal niekto za náš klub sedem gólov v jednom zápase, to som ešte nezažil. Michal je výborný záložník aj útočník,“ nešetril slovami chváli prezident klubu.

Radosť pozerať na koncert

Podľa Baschieru, na čo Dzurovčin siahol, to skončilo v sieti. „Radosť pozerať na jeho gólový koncert. Snáď mu to takto bude padať aj ďalej,“ doplnil.

Dlhé Klčovo je po piatich kolách na prvom mieste tabuľky. Len nedávno mu však hrozil zánik klubu.

OFK Dolné Klčovo. Michal Dzurovčin v hornom rade ôsmy zľava. (Autor: archív klubu)

„Bývalý pán prezident musel z rodinných dôvodov skončiť. Prezval som to preto s kamarátmi v strednom veku ja.

V Dlhom Klčove máme vynikajúce podmienky, krásny štadión. Bola by preto škoda, ak by tu futbal skončil,“ uviedol Baschiera.

O postupe zatiaľ v kabíne nehovoria. Snom je však za pár rokov návrat do štvrtej ligy, kde klub pôsobil v minulosti.

„Bola by to obrovská odmena pre verných fanúšikov. To je ale ešte dlhá cesta, teraz je prioritou mládež. Dali sme dokopy tímy U11, U15 a máme i dorast. Cieľom je zapracovať odchovancov do A mužstva,“ prezradil s tým, že v Dlhom Klčove chcú hrať s čisto vlastnými odchovancami.

Veľký víkendový šláger

Cez víkend čaká Dlhé Klčovo šláger kola proti druhému tímu ŠK Sačurov. Ten má síce o bod menej, no i o zápas.

Sačurov zatiaľ nedostal gól a má impozantné skóre 33:0.

„Bude to veľký zápas, na ktorý sa chystá množstvo ľudí. Ide o stretnutie so susednou dedinou, preto bude mať i náboj derby.

Súper sa netají ambíciami vrátiť sa do piatej ligy, no my mu to rozhodne skomplikujeme,“ uzavrel Baschiera.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články