Miami vyhralo v Brooklyne, Lakers opäť zakopli

(Autor: SITA/AP)
SITA|31. jan 2013 o 07:54

Basketbalisti Miami zvíťazili v stredajšom stretnutí zámorskej NBA na palubovke Brooklynu vďaka výbornému druhému polčasu vysoko 105:85.

NEW YORK. Heat sa proti Nets už pravidelne darí, stredajšia výhra bola trinástou proti tomuto súperovi v rade. LeBron James strelil 24 bodov a pridal 9 doskokov a 7 asistencií. San Antonio natiahlo víťaznú šnúru už na 9 zápasov, v stredu zdolalo Charlotte vysoko 102:78.

New York Knicks si doma poradili s Orlandom 113:97 a Carmelo Anthony vyrovnal klubový rekord v počte zápasov s minimálne 20 bodmi v rade. V stredu dosiahol 20 bodov a aspoň tento počet dosiahol už v 30. stretnutí za sebou.

Bostonu sa zatiaľ darí aj bez zraneného Rajona Ronda, Celtics vyhrali bez opory aj druhý zápas, tentoraz zdolali Sacramento 99:81. Na zlé výkony z posledného obdobia dali hráči Los Angeles Clippers zabudnúť v Minnesote, kde vyhrali 96:90. Clippers chýbal pre zranenie kolena Chris Paul.

Ďalší tím z LA - Lakers prehral po zbabranej poslednej štvrtine vo Phoenixe 86:92 a prerušil šnúru troch víťazstiev v rade. Lakers neuspeli na palubovkách súperov už osemkrát za sebou.

Atlanta - Toronto 93:92 (20:23, 25:32, 30:14, 18:23)

Brooklyn - Miami 85:105 (20:30, 29:19, 14:36, 22:20)

New York - Orlando 113:97 (31:31, 20:20, 28:22, 34:24)

Philadelphia - Washington 92:84 (25:28, 23:11, 25:24, 19:21)

Boston - Sacramento 99:81 (22:24, 37:14, 21:22, 19:21)

Minnesota - Los Angeles Clippers 90:96 (25:23, 23:29, 23:24, 19:20)

Utah - New Orleans 104:99 (19:29, 32:18, 27:28, 26:24)

Indiana - Detroit 98:79 (29:23, 25:13, 16:20, 28:23)

Denver - Houston 118:110 (29:29, 27:28, 27:29, 35:24)

Milwaukee - Chicago 88:104 (19:23, 18:32, 31:24, 20:25)