Ružomberok nedal žiadnu šancu Žiline. Zápas veľkolepo otočil

Na snímke vpravo Patrik Iľko (Žilina) a Oliver Luterán (Ružomberok). (Autor: TASR)
TASR|14. feb 2022 o 17:11 (aktualizované 14. feb 2022 o 18:31)

Dva góly strelil útočník Tomáš Bobček.

Fortuna liga - 20. kolo:

Ružomberok – Žilina 5:1 (1:1)

Góly: 31. a 57. T. Bobček, 62. Lichý, 70. Boďa, 86. Rymarenko - 24. Kopas (z 11 m)

Rozhodovali: Kráľovič - Jekkel, Zemko, 711 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Madleňák – Luterán (46. Lichý), Kochan – Gerec (67. Ďungel), Domonkos (67. Boďa), Regáli (84. Múdry) – T. Bobček (84. Rymarenko)

Žilina: Belko – Rusnák, Kopas, Minárik, Anang (70. Owusu) – Sauer (70. Myslovič), Gono, Iľko – Addo (62. Slobodník), Paur, Ďuriš

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok deklasovali v pondelkovom dueli 20. kola Fortuna ligy doma MŠK Žilina 5:1, keď o hladkom triumfe rozhodli štyrmi gólmi v druhom polčase.

Do streleckej listiny sa dvakrát zapísal útočník Tomáš Bobček. Ružomberok si upevnil tretiu priečku v tabuľke, na druhú Trnavu stráca päť bodov. Žilina je v tabuľke piata.

Priebeh zápasu

I. polčas:

Hneď v úvode Žilinčania dvakrát vážnejšie pohrozili. V 3. min. sa v nádejnej pozícii v domácej šestnástke ocitol Sauer a gólman MFK Krajčírik jeho strelu nohou vytesnil na roh.

O dve minúty na to sa na Krajčírika rútil Paur, lenže mieril iba vedľa.

Vzápätí na druhej strane Belko vyrazil hlavičku T. Bobčeka. V 24. min po centri Paura rukou v páde zahral Luka a Kopas z nariadenej penalty s prehľadom otvoril skóre – 0:1.

V 31. min sa o vyrovnanie postaral T. Bobček, keď po Domonkosovom centri sa na malom priestore šikovne uvoľnil.

O tri minúty na to Sauer mohol zase dostať hostí do vedenia, ale z prvej prestrelil.

II. polčas:

Na začiatku druhej polovice Krajčírik včasným vybehnutím vyzmizíkoval Sauera, ktorý sa dostával k nebezpečnému ohrozeniu ružomberskej brány.

V 57. min Regáli vnikol o žilinskej päťke, lopta sa potom párkrát poodrážala, no na konci bol T. Bobček, ktorý hlavou otočil sskóre – 2:1.

O päť minút neskôr Fabiš potiahol domácu akciu po pravej strane a Lichý zvýšil na 3:1. V 70. min Boďa, ktorý bol na ihrisku len tri minúty, pridal štvrtý gól Liptákov.

V 86. min sa o futbalovú lahôdku postaral Rymarenko gólom na 5:1. Druhý polčas bol jednoznačnou záležitosťou družiny trénera Petra Struhára.

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "V prvom polčase, so zreteľom na situáciu v klube, covid a zranenia, sme sa pomalšie rozbiehali. V tejto časti stretnutia si obe mužstvá vytvorili aj nejaké šance, ktoré nekončili gólom. Po pokutovom kope prišla naša veľmi dobrá reakcia v podobe vyrovnania.

Potom sa polčas viac – menej dohrával. Do prestávky sme náš zámer celkom neplnili. V kabíne sme si povedali, čo chceme hrať. Vstup do druhej polovice bol dosť lepší, chalani si začali viac veriť, boli sme agresívnejší.

A čo rozhodlo, to že sme mali väčšiu kvalitu v útočnej fáze, nestrácali sme ľahké lopty a hrali sme veľmi rýchlo po zisku lopty, z čoho pramenil aj druhý gól. Chlapci sa potom bavili futbalom, vôbec nešetrili krokmi.“

Peter Černák, tréner Žiliny: "My zápas môžeme hodnotiť zápas len do druhého inkasovaného gólu. Potom sa už dá hovoriť iba o prevahe, dôraze a nátlakovej hre domácich. Keby sme v prvom polčase niektoré príležitosti dotiahli, mohli sme sa dostať aj do väčšieho vedenia.

Súper potom rýchlo zareagoval a vyrovnal. Aj vstup do druhého polčasu sme mali dobrý, lenže všetko sa zlomilo druhým gólom, na ktorý sme súperovi prihrali.

Ružomberok sa potom dostal do laufu a už bolo ťažké ho zastaviť. Hral nátlakovo a jednoznačne rozhodol dôraz v pokutovom území. Gratulujem domácim a my sa musíme pripraviť na zostávajúce dva zápasy, aby sme dokázali naplniť náš cieľ – dostať sa do prvej šestky.“