Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Meno trénera Winnipegu i prezývku klubu oznámia ešte tento týždeň

TASR|23. jún 2011 o 11:39

Zámorský hokejový klub Winnipeg po formálnom schválení predaja a premiestnení klubu Atlanta Trashers do Kanady ešte tento týždeň oznámi meno trénera i prezývku, pod ktorou bude vystupovať v rámci NHL.

NEW YORK. V stredu o tom informoval portál tsn.ca.

Logo ani prezývka klubu zatiaľ nie sú známe a Winnipeg preto pri tohtotýždňovom drafte použije dresy s typickým logom súťaže. Na trénerskú stoličku zasadne jeden z dvojice Claude Noel a Mike Haviland, ktorí sa po zúžení menoslovu kandidátov dostali do výberového finále.

Päťdesiatpäťročný Noel sa už vo Winnipegu udomácnil, keďže v minulej sezóne viedol v AHL mužstvo Manitoba Moose. Predtým pôsobil tri roky ako asistent trénera v Columbuse Blue Jackets, kde v sezóne 2009/10 po prepustení Kena Hitchcocka odkoučoval posledných 24 duelov z pozície hlavného kormidelníka. O 12 rokov mladší Haviland bol v posledných troch rokoch trénerským asistentom v Chicagu Blackhawks. Na jar 2010 získal s "jastrabmi" Stanleyho pohár. Obaja tréneri pred pôsobením v NHL nadobudli bohaté skúsenosti v nižších súťažiach.

Najprestížnejšia hokejová liga sveta sa už vo Winnipegu hrala. Do roku 1996 tu pôsobil klub Winnipeg Jets, ktorý sa potom presunul do Phoenixu a dnes pôsobí v NHL pod názvom Phoenix Coyotes.

Súvisiace články