Tréner slovenskej osemnástky Albert Rusnák st.
Tréner slovenskej osemnástky Albert Rusnák st. (Autor: TASR)
SITA|24. aug 2018 o 21:02

V základnej B-skupine druhé miesto.

CHLUMEC NAD CIDLINOU. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov prehrali na ihrisku v Chlumci nad Cidlinou s rovesníkmi z Ukrajiny tesne 0:1 (0:1) v piatkovom treťom vystúpení na tradičnom medzinárodnom turnaji v Česku s názvom Memoriál Václava Ježka.

Zostávajúci program - duely o konečné umiestnenie:

Sobota 25. augusta:

o 7. miesto: SAE "18" - Ukrajina "18" (Chlumec nad Cidlinou, 11.00 h)

o 5. miesto: Bulharsko "18" - Maďarsko "18" (Hradec Králové, 11.00 h)

o 3. miesto: Česko "18" - Slovensko "18" (Třebechovice, 11.00 h)

finále: USA "18" - Japonsko "18" (Hradec Králové, 16.00 h)

Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. obsadili v základnej B-skupine druhé miesto so 4 bodmi (bilancia: 1 - 1 - 1, skóre 3:3) a v sobotu 25. augusta od 11.00 h nastúpia v Třebechoviciach v dueli o konečnú 3. priečku proti domácim vrstovníkom.

Vo finále tohto 25. ročníka si zmerajú sily tímy USA "18" a Japonska "18", hrá sa v sobotu od 16.00 h v Hradci Králové.

Informuje o tom internetová stránka fotbal.cz.

Mladí slovenskí futbalisti obsadili vlani na Memoriáli V. Ježka poslednú ôsmu priečku, keď v zápase o 7. miesto podľahli rovesníkom z Maďarska vysoko 0:4.

V aktuálnom 25. ročníku podujatia obsadí tím SR "18" tretiu alebo štvrtú priečku.

Japonsko "18" - Maďarsko "18" 5:0 (2:0)

Slovensko "18" - Ukrajina "18" 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Byblik

Zostava SR "18": Rehák - Strákoš (46. Lichý), Š. Ondrej, Nemčík, I. Mesík - Holáň, F. Mráz, J. Bernát (83. Malý) - Topoľský (61. O. Matejka), Giesser (46. Letenay), K. Bari (72. Mička)

Hlasy po zápase:

Albert Rusnák st. (tréner SR "18"): "V prvom polčase sme prepadávali v strede poľa, ukrajinskému súperovi sme nechali veľa priestoru a v osobných súbojoch nam chýbal dôraz. Z našej strany to nebolo dobré. Po prestávke sme urobili zmeny a na našej hre sa to prejavilo. Začali sme lepšie kombinovať, presadzovali sme sa v krajných vertikálach, len v koncovke, resp. vo finálnej fáze sme boli nepresní, čo nás stálo dobrý výsledok. Šancí v druhom polčase sme mali dostatok na to, aby sme otočili nepriaznivý stav. Na zápas o tretie miesto proti Česku znova prerotujeme zostavu, aby všetci hráči boli rovnako vyťažení. Verím, že budeme úspešní."

Konečná tabuľka B-skupiny:

1.Japonsko "18"32107:17
2.Slovensko "18"31113:34
3.Maďarsko "18"31022:73
34.Ukrajina "18"31021:23

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladí Slováci tesne podľahli Ukrajine a na turnaji v Česku si zahrajú o tretie miesto