Podmaníková nepostúpila do finále polohových pretekov

Andrea Podmaníková.
Andrea Podmaníková. (Autor: TASR)
SITA|5. dec 2019 o 20:37

Dve plavkyne vytvorili rekord.

BRATISLAVA. Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková nepostúpila do finále na 100 m polohové preteky na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v škótskom Glasgowe.

Vo štvrtkovom semifinále dosiahla čas 1:01,83 min, čo jej stačilo iba na poslednú šestnástu priečku. Dvadsaťjedenročná reprezentantka zaostala o 72 stotín sekundy za výkonom z rozplavby.

V rozplavbách na 100 m polohové preteky štartovali aj ďalšie dve Slovenky, ale Nikoleta Trníková (1:02,89 min a konečné 36. miesto) s Robin Reindl (1:04,31 min a 45. priečka) sa nedostali do semifinále.

Kvarteto Slovákov skončilo na 19. mieste

Medzi mužmi Tomáš Klobučník na 200 m prsia obsadil konečné 24. miesto časom 2:09,59 min, Richard Nagy bol na 400 m polohové preteky (4:12,19 min) sedemnásty a Adam Rosipal na 1500 m voľný spôsob (15:17,95) skončil na 20. priečke.

V kategórii žien Zora Ripková na 50 m motýlik dohmatla za 27,41 s a skončila na 33. pozícii, na 100 m voľným spôsobom Sabína Kupčová (56,22 s) obsadila 49., Zuzana Pavlikovská (56,75 s) 51. a Martina Cibulková (56,91 s) 52. stupienok.

Kvarteto Robin Reindl, Tomáš Klobučník, Richard Nagy a Zuzana Pavlikovská na 4 x 50 m polohové preteky miešaných tímov dosiahlo čas 1:47,27 min a skončilo na 19. priečke.

Toussaintová vytvorila rekord

Štvrtkový finálový program ponúkol jeden svetový rekord a dva najrýchlejšie časy histórie ME. Nové maximum globálne maximum (1:36,22 min) vytvorila ruská štvorica Kliment Kolesnikov, Vladimir Morozov, Arina Surkovová a Maria Kamenovová v miešanej štafete na 4 x 50 m polohotové preteky.

O prvý z dvoch rekordov šampionátu sa postarala na 100 m znak Holanďanka Kira Toussaintová, ktorá zvíťazila časom 55,71 s. Krátko potom sa k nej pridala Francúzka Melanie Heniquová, ktorá zvládla 50 m motýlik za 24,56 s.

ME v krátkom bazéne v Škótsku sa začali v stredu predpoludním a potrvajú do nedele.