Aj Tereza Medveďová bude reprezentantovať na ME v Glasgowe.
Aj Tereza Medveďová bude reprezentantovať na ME v Glasgowe. (Autor: TASR)
SITA|5. aug 2018 o 17:40

Druhá Slovenka Tatiana Jaseková preteky nedokončila.

GLASGOW. Talianka Marta Bastianelliová sa stala v nedeľu novou majsterkou Európy v cestnej cyklistike v pretekoch s hromadným štartom s dĺžkou 130 km.

Skúsená 31-ročná rodáčka z Velletri na šampionáte v škótskom Glasgowe zdolala v nedeľu holandskú hviezdnu univerzálku a obhajkyňu prvenstva z dánskeho Herningu Marianne Vosovú.

Na treťom mieste skončila Nemka Lisa Brennauerová, ktorá v Glasgowe už má na konte zlato zo sobotňajších individuálnych stíhacích pretekov na dráhe.

Slovenská reprezentantka Tereza Medveďová obsadila 60. priečku s mankom 5:50 min na víťazku, jej krajanka Tatiana Jaseková preteky nedokončila.

Bastianelliová, ktorá na ceste tento rok ovládla ženské verzie jarných klasík Gent Wevelgem a Brabantský šíp, je majsterkou sveta 2007 z nemeckého Stuttgartu, kde zhodou okolností tiež vtedy zvíťazila pred Vosovou.

ME v cestnej cyklistike budú pokračovať v stredu individuálnymi časovkami, kde sa zo slovenských cyklistov predstavia Marek Čanecký a Tatiana Jaseková.

Mužské preteky s hromadným štartom aj s trojnásobným svetovým šampiónom Petrom Saganom sú na programe o týždeň v nedeľu 12. augusta.

Tatiana JasekováSRnedokončila

Domov»Cyklistika»Talianka Bastianelliová ovládla preteky s hromadným štartom, Medveďová skončila šesťdesiata