Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Mark Messier si na krídlo vyžiadal Baleja

Sportnet|16. mar 2004 o 00:00

Talentovaný slovenský hokejista Jozef Balej sa pomaly, ale s istotou prediera do zostavy tímu New York Rangers. Po prvých dvoch zápasoch v novom pôsobisku, v ktorých sa na ľade mihol len na pár minút, si ho pred zápasom proti Floride na krídlo špeciálne

vyžiadal legendárny Mark Messier.

"Chcel som si vyskúšať hrať s ním v jednom útoku a vidieť ho, ako zareaguje v rozličných situáciách. Má totiž vynikajúci hokejový inštinkt a pred bránkou sa dokáže skvele orientovať. Má vyslovene nos na góly a ukázal sa tu zatiaľ vo veľmi dobrom svetle," chválil 22-ročného útočníka kapitán Rangers.

Myjavský rodák vo víkendovom stretnutí s Floridou strávil po boku veterána na ľade 12 minút a 43 sekúnd a brankára Roberta Luonga ohrozil tromi strelami. Baleja do klubu s najväčším rozpočtom v NHL vymenil Montreal za hviezdneho útočníka Alexeja Kovaľova. Zvýšená pozornosť o jeho osobu zo strany Messiera, ktorý bol jeho detským idolom, ho potešila.

"Je to výborný pocit. Veľmi mi pomáha na ľade a aj mimo neho. Pred zápasom si ma zobral na bok a hovoril, aby som často strieľal," povedal Balej, ktorý má na svojom konte len sedem zápasov v NHL.

Balej v tejto sezóne exeloval v nižšej súťaži AHL. Nazbieral 58 bodov a patril medzi najproduktívnejších hráčov ligy. Výkon slovenského hokejistu v zápase s Floridou pochválil aj kouč Tom Renney: "Perfektne sa orientuje na malom priestore. Páčilo sa mi, ako hral v obrannom pásme. Zobral na seba zodpovednosť a nezľakol sa šance, ktorú dostal." (tasr)

Súvisiace články