Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Marek Hamšík. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|5. mar 2021 o 12:35

Hamšík smeruje do švédskej ligy.

BRATISLAVA. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík mieri do švédskeho prvoligového tímu IFK Göteborg, s ktorým sa podľa tamojšieho denníka Sport Expressen ústne dohodol.

Hamšík má v najbližších dňoch doraziť do Švédska, aby formálne podpísal zmluvu.

Tvorca hry reprezentácie údajne ukončil zmluvu s čínskym klubom Ta-lien-žen a chcel sa dohodnúť na trojmesačnej zmluve so Slovanom Bratislava.

Zimné prestupové obdobie sa na Slovensku skončilo 3. februára, čo vylučuje možný transfer profesionála na Slovensko.

Vo Švédsku sa môže prestupovať až do konca marca.

"Švédska prestupová bomba, ktorá má rezonovať vo futbalovom svete," píše Sport Expressen.

"Rokovania sa údajne začali začiatkom tohto týždňa a hoci došlo k ústnej dohode, žiadna zmluva nie je oficiálne podpísaná," upozorňuje.

Švédska Superliga štartuje až 20. apríla. Slovenských futbalistov čaká koncom marca vstup do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022 a Hamšík sa chce rozohrať.

"Áno, ak sa to potvrdí aj na papieri, je to asi najšialenejší podpis v dejinách svédskeho futbalu," priznal švédsky novinár Daniel Kristoffersson z denníka SportExpressen.Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články