Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Manažérom HFC Humenné je Vladimír Kráľovský

Sportnet|Publikované 18. dec 2003 o 00:00

Humenné - Magnetom posledných dní vo futbalovom živote HFC Humenné bolo vyriešenie otázky, s akým výsledkom sa skončí výberové konanie na miesto

Športovo-technického manažéra HFC Humenné. Konkurzu sa pred týždňom zúčastnilo päť kandidátov, pričom pred Správnu radu nakoniec predstúpila iba štvorica. Stredajší deň "D" však konečný verdikt nepriniesol a svetlo sveta mala uzrieť informácia o novom manažérovi HFC Humenné až v pondelok popoludní. Nakoniec sa tomu tak aj stalo. "Správna rada HFC Humenné rozhodla, že manažérom HFC Humenné sa v najbližšom období stane Vladimír Kráľovský z Trebišova. Tak, ako bolo zverejňované všetkým účastníkom už pred konkurzom, zmluva sa uzatvára do 30. júna 2004, s možnosťou následného predĺženia," stručne zverejnil výsledky Ing. J. Vaňo, predseda Správnej rady HFC Humenné. Aj keď samotného konkurzu sa zúčastnili štyria kandidáti (V. Kráľovský z Trebišova, J. Petrovaj z Humenného, M. Svičin z Radvane n/L. a D. Lenčiš z Hažína n/C.), nakoniec sa finálový "boj" sústredil iba na prvých dvoch menovaných. Čo teda rozhodlo v prospech V. Kráľovského? "Myslím si, že veľkým jazýčkom na váhach boli jeho futbalové skúsenosti z funkcionáskej a manažérskej oblasti. Museli sme vsadiť tak trochu aj na istotu, pretože umiestnenie mužov po jesennej časti nie je najlepšie a stabilizovať treba aj žiacke športové triedy. Aj keď je pán Perovaj dlhoročne spätý s humenským futbalom, myslím si, že jeho väčšie prednosti sú skôr v trénerskej oblasti. Každopádne rokovania boli náročné, každý z kandidátov mal určitú predstavu o práci v klube, ale myslím si, že sme rozhodli správne," dodal J. Vaňo. Spokojnosť s rozhodnutím Správnej rady neskrýval ani Michal Paraska, ktorý rodeného Slivníčana, člena Rady SFZ a člena VV VsFZ do tejto funkcie navrhol. " Myslím si, že práve Vladimír Kráľovský predostrel Správnej rade najlepší program práce klubu v blízkej budúcnosti. Jeho požiadavky sú na minimálnej úrovni, chce klubu pomôcť, má skúsenosti, ktoré na prospech tak humenskému futbalu, no budú pomáhať aj mne, pretože som vo vedení HFC Humenné ešte krátko a mnohému sa tiež potrebujem priučiť," dodal prezident HFC Humenné.

Miesto Športovo-technického manažéra je teda už vyriešené. Na čo teda bude Vladimír Kráľovský v najbližom období dbať v HFC Humenné najviac? "V prvom rade musí byť zabezpečené fungovanie všetkých družstiev, počnúc športovými triedami a končiac seniormi. Je potrebné dbať na presun kvalitných hráčov do vyšších vekových skupín, aby na tréningoch nestagnovali, ale naopak stále sa vyvíjali. V súčinnosti s rozvojom mládeže by mala pracovať Trénersko-metodická komisia, ktorá by mala nabádať trénerov k výchove hráčov na takých postoch, ktoré sú pre staršie kategórie a nakoniec aj pre mužov najpotrebnejšie. Spolupráca HFC Humenné musí fungovať tak s okolitými dedinami, ako aj s rodičmi v meste, aby bolo mládeže v športových triedach čo najviac. Prioritou však musí byť dobré a silné ekonomické zázemie klubu, čo vychádza z dobrých partnerských vzťahov trojuholníka klub - mesto - sponzori. Aktívni musia byť aj tréneri. V nedeľu by mali sledovať hráčov po okolitých štadiónoch a v čase prestupového obdobia vytipovaných jednotlivcov navrhnúť ako posilu do kádra. Spolupráca by mala byť užšia aj so Správnou radou, najmä počas súťaže, kde by na častejších stretnutiach mali riešiť vzniknuté situácie hneď priebežne." konštatoval čerstvý manažér HFC Humenné.

Súvisiace články