Majster vyhral nadstavbovú časť, play-off začne s Trenčínom

(Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Martin Belej|12. mar 2016 o 20:12

Prešovskí volejbalisti vyhrali posledný duel nadstavbovej časti extraligy v Myjave 3:1.

PREŠOV. Volejbalisti VK Mirad PU Prešov uzavreli úspešne nadstavbovú časť extraligy.

V záverečnom, 10. kole nadstavbovej skupiny o 1. - 5. miesto vyhrali v Myjave 3:1 a zvýšili svoj náskok na čele tabuľky.

O tom, že do play-off pôjdu z prvého miesta, sa rozhodlo už v minulom kole, keď získali v tabuľke nedostižný náskok pred druhou Nitrou.

Vo štvrťfinále play-off sa úradujúci majster a čerstvý víťaz Slovenského pohára stretne s tímom COP Trenčín, ktorý obsadil v nadstavbovej časti ôsme miesto.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice: Nitra - Prievidza, Košice - Svidník, Komárno - Myjava.

Štatistika

Spartak Myjava - VK Mirad PU Prešov 1:3 (22, -23, -22, -16)

Hralo sa 106 minút, rozhodovali Mokrý - Daruľa, 80 divákov.

Prešov: Halaj 1, Digaňa 5, Mikovčík 4, Sopko 7, Drobňák 14, Červeň 13, libero T. Lampart (Feňo, Rajduga 9, Macko 8, Peleščák).

Tabuľka skupiny o 1. - 5. miesto

1. Prešov 24 20 4 60 63:20

2. Nitra 24 19 5 54 64:34

3. Košice 24 15 9 43 54:40

4. Komárno 24 12 12 39 48:44

5. Myjava 24 10 14 32 42:46

Domov»Sportnet na východe»Majster vyhral nadstavbovú časť, play-off začne s Trenčínom