Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Magath sľúbil Wolfsburgu titul. Do troch rokov

Felix Magath (Autor: SITA/AP)
TASR|25. okt 2011 o 14:20

Nemecký futbalový klub VfL Wolfsburg na čele so svojím staronovým trénerom Felixom Magathom chce opäť dosiahnuť veľké úspechy.

BERLÍN. Podľa vyjadrení skúseného kormidelníka zasadnú "vlci" do troch rokov opätovne na bundesligový trón.

Magath je hlavným strojcom úspechov dolnosaského klubu, ktorý priviedol k jedinému nemeckému titulu v roku 2009.

Odvtedy sa však káder značne pomenil a väčšina nositeľov vtedajšej výkonnosti je už z klubu preč. Samotný Magath po prenikavom úspechu opustil klub v prospech Schalke 04 Gelsenkirchen, no po predčasnom ukončení práce na Porúrí sa na miesto svojich úspechov vrátil ku koncu uplynulej sezóny.

"Predtým boli potrebné na ukovanie majstrovského tímu dva roky, teraz je situácia trochu náročnejšia, preto k tomu musíme pridať ešte rok," vyjadril sa skúsený futbalový odborník, ktorého tvrdý štýl často prirovnávajú k "trénerskému despotizmu".

Wolfsburg však bude mať čo robiť k dosiahnutiu ďalšieho vzostupu, v minulej sezóne ušiel pred vypadnutím len v poslednom kole, teraz je na 11. mieste ligovej tabuľky.

"Je čas začať v ceste smerom nahor. Potom si vybojujeme účasť v Lige majstrov, kde by sme mohli uhrať semifinále, alebo aj viac," pokračoval v smelých plánoch 58-ročný tréner, ktorý rád stavia vysoké ciele pre svoje tímy.

Kouč, ktorý si pripísal s Bayernom Mníchov ďalšie dva nemecké tituly, predpovedal do 4 rokov bundesligový primát pre svoj predchádzajúci tím v Gelsenkirchene.

Svoje prognózy však naplniť nestihol, pretože po druhé miesto v najvyššej nemeckej súťaži a štvrťfinále v Lige majstrov sa vedeniu málilo a predčasne sa s ním rozlúčilo.

Informovala agentúra Reuters.

Súvisiace články