Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Lyžovanie: Wibergová musí doplatiť na daniach 6 miliónov švédskych korún

TASR|4. mar 2003 o 16:04

Štokholm 4. marca (TASR) - Bývalá švédska zjazdárka a dvojnásobná olympijská víťazka Pernilla Wibergová musí na základe rozhodnutia súdu doplatiť na ...

Štokholm 4. marca (TASR) - Bývalá švédska zjazdárka a dvojnásobná olympijská víťazka Pernilla Wibergová musí na základe rozhodnutia súdu doplatiť na daniach šesť miliónov švédskych korún (711.100 dolárov).

Daňové nedoplatky sa vzťahujú na obdobie rokov 1992 - 1995, keď Wibergová ešte žila v rodnom Švédsku. Vtedajšie príjmy všestrannej alpskej lyžiarky spravovala spoločnosť Nordic Star Managment na ostrove Man, ktorý je podobne ako Monte Carlo daňovým rajom.

"Ide o sumu približne šesť miliónov švédskych korún. Pernilla sa bude môcť odvolať voči verdiktu na najvyššom súde, no zatiaľ nie je isté, či túto možnosť využije," povedal Wibergovej právnik Staffan Andersson.

Tridsaťdvaročná Švédka ukončila kariéru v apríli minulého roka, na svojom konte ma zlato v obrovskom slalome zo ZOH 1992 v Albertville a najcennejší kov v kombinácii zo ZOH 1994 v Lillehammeri. Wibergová navyše získala štyri zlaté medaily na MS a v roku 1997 sa stala celkovou víťazkou Svetového pohára.

Súvisiace články