Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Lyžovanie: Úspešný nórsky tréner amerických slalomárov odstúpil

TASR|8. apr 2003 o 10:14

Park City 8. apríla (TASR) - Tréner lyžiarov USA Martin Andersen, ktorý výraznou mierou prispel k úspechom amerického tímu v slalome a obrovskom slalome, ...

Park City 8. apríla (TASR) - Tréner lyžiarov USA Martin Andersen, ktorý výraznou mierou prispel k úspechom amerického tímu v slalome a obrovskom slalome, rezignoval na svoju funkciu.

Andersen predtým, ako sa stal trénerom amerických slalomárov a obrovských slalomárov, pôsobil aj ako asistent. Po rokoch strávených v USA si však chce nájsť prácu, ktorá bude bližšie k jeho rodine v Nórsku.

"Myslím si, že nadišiel ten správny čas," povedal Andersen. "Doteraz som musel veľa cestovať, tak si teraz chcem nájsť niečo bližšie domova."

V roku 1998, v poslednej sezóne pred príchodom Andersena, v slalome a v obrovskom slalome SP dokázali bodovať iba dvaja americkí pretekári. V minulej sezóne mali USA osem umiestnení v najlepšej päťke, vrátane dvoch triumfov Bode Millera v obrovskom slalome. Miller navyše získal zlato v obrovskom slalome aj na majstrovstvách sveta. "Rešpektujeme jeho túžbu pracovať bližšie k domovu," povedal hlavný tréner tímu USA Phil McNichol. "Bol dôležitou súčasťou nášho úspešného slalomárskeho tímu."

ja

Súvisiace články