Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Lyžovanie: Pšenko po operácii kolena optimistický

TASR|15. okt 2001 o 12:13

Štrbské Pleso 15. októbra (TASR) - V uplynulých týždňoch najlepší slovenský reprezentant v severskej kombinácii Michal Pšenko (ŠKP Štrbské Pleso) odpočíval, ...

Štrbské Pleso 15. októbra (TASR) - V uplynulých týždňoch najlepší slovenský reprezentant v severskej kombinácii Michal Pšenko (ŠKP Štrbské Pleso) odpočíval, pretože sa musel podrobiť operácii chrupavky v kolene.

"Trápila ma už dávnejšie, takže som bol odhodlaný ísť pod skalpel. Radšej teraz, ako počas sezóny," povedal 19-ročný kombinátor, ktorý vyjadril presvedčenie, že prestávka v príprave mu neurobí škrt cez rozpočet. Spolu s trénerom Vladimírom Frákom sa v lete zameriavali na zlepšovanie bežeckej výkonnosti.

"Tréningy sme posúvali do vyššej nadmorskej výšky a to aj preto, že olympijská súťaž bude tiež v podobnom prostredí. V úzkej stope ukazovatele testov naznačujú zlepšenie, o čom som sa presvedčil aj na letnom Svetovom pohári v Nemecku a Rakúsku, kde som v seriáli piatich podujatí obsadil celkové 24. miesto," dodal Pšenko.

Michal Pšenko však priznal, že zaostával v skokanskej časti, čo súviselo s častejšou orientáciou na bežky. "Aj tréner Frák povedal, že je to pochopiteľné a postupne to vykompenzujeme. Je pravda, že bežecký tréning nevplýva dobre na skočky."

Slovenský reprezentant, ktorý si vybojoval účasť na ZOH v Salt Lake City naznačil, že v novembri by chcel tesne pred štartom Svetového pohára absolvovať prípravu na snehu v Škandinávii. Pochvaľuje si konkurenciu ďalších združenárov, s ktorými trénuje - Kafku, Palidera, Diča, Novoroľníka, pričom Palidera označil za veľkú nádej slovenskej severskej kombinácie.

Súvisiace články