Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Lyžovanie: Pärsonovej 3. triumf v rade, Kosteličová z WC na 2.miesto po dávení

TASR|26. jan 2003 o 13:53

Maribor 26. januára (TASR) - Švédka Anja Pärsonová vyhrala v slovinskom stredisku Maribor aj druhú víkendovú súťaž. Po úspechu v obrovskom slalome dominovala ...

Maribor 26. januára (TASR) - Švédka Anja Pärsonová vyhrala v slovinskom stredisku Maribor aj druhú víkendovú súťaž. Po úspechu v obrovskom slalome dominovala aj v špeciálnom, zaznamenala svoj desiaty triumf kariéry a tretí v rade v tejto sezóne.

Úradujúca majsterka sveta vyhrala zároveň aj tretí slalom sezóny, avšak sezónny titul nezíska. Ten si druhým miestom (+0,18) vybojovala v predstihu dvoch súťaží Chorvátka Janica Kosteličová, štvornásobná víťazka zimy.

Vedúca žena celkového poradia v SP v Maribore prvýkrát dosiahla na stupňe víťazov a jej odkliatie slovinského strediska je o to obdivuhodnejšie, že sa jej to podarilo oslabenej črevnou virózou. Janica noc prebdela, prakticky ju v horúčkach strávila na WC a po prvom kole zvracala. Aj po dojazde do cieľa druhého kola bola úplne vyčerpaná. Tretie miesto v nedeľnajšom obsadila so stratou 34 stotín talentovaná Rakúšanka Nicole Hospová. Slovenská reprezentantka Zuzana Smerčiaková dosiahla v prvom kole 54. najrýchlejší čas, keď za Pärsonovou zaostala o 6,30 s a do druhého kola sa neprebojovala.

ph la

Súvisiace články