Lyžovanie: Mesík v 3. pretekoch letnej Grand Prix v Courcheveli na 45. mieste

TASR|14. aug 2001 o 21:27

Courchevel 14. augusta (TASR) - Na tretích pretekoch letnej Grand Prix v skokoch na lyžiach ma mostíku K-120 vo francúzskom Courcheveli sa z trojice slovenských reprezentantov ako jediný prebojoval do hlavnej súťaže Martin Mesík skokom dlhým 106,6 m. V samotných pretekoch obsadil zverenec trénera Petra Schlanka konečné 45. miesto, keď aj vďaka nepriaznivým poveternostným podmienkam nezopakoval svoj výkon z kvalifikácie a pristál na značke 94,5 m, pričom zisk 63,6 b mu nestačil na postup medzi tridsiatku najlepších. Dušan Oršula a Ján Zelenčík v Courcheveli nepostúpili z kvalifikácie.

Preteky sa stali korisťou Rakúšana Andreasa Widhölzla, ktorý získal za skoky dlhé 114,5 a 127,5 m 232,6 bodov, na druhom mieste skončil víťaz uplynulého ročníka SP Poliak Adam Malysz, tretie miesto obsadil Fín Janne Ahonen, Nemec Martin Schmitt sa umiestnil až na deviatej priečke. V priebežnom poradí letnej GP vedie Malysz s 209 bodmi.

"Martinovi sa nepodarilo nadviazať na vystúpenie v nemeckom Hinterzartene, kde obsadil 25. priečku a získal pre Slovensko po troch rokoch body do hodnotenia GP. Pri svojom skoku doplatil na silný vietor zozadu, i keď rýchlosť mal pomerne dobrú. Dušanovi Oršulovi chýbali k postupu do hlavnej súťaže tri metre, na výkone Zelenčíka sa predsa len ešte prejavuje výpadok v tréningu, keďže pretekár mal dvojnásobnú zlomeninu kľúčnej kosti. Všetci traja reprezentanti sa predstavia 17. augusta v kvalifikácii na 4. kolo letnej GP v rakúskom Stamse, verím, že aspoň jednému z nich sa podarí prebojovať do sobotňajšej hlavnej súťaže," povedal reprezentačný tréner slovenských skokanov Peter Schlank.

Výsledky: 1. Andreas Widhölzl (Rak.) 232,6 b. (114,5 m + 127,5 m), 2. Adam Malysz (Poľ.) 231,5 (118,0 + 122,0), 3. Janne Ahonen (Fín.) 223,8 (115,5 + 120,5), 4. Wojciech Skupien (Poľ.) 223,6 (121,5 + 115,5), 5. Stefan Horngacher (Rak.) 220,5 (112,5 + 122,5), 6. Alan Alborn (USA) 220,1 (113,5 + 121,0), 7. Damjan Fras (Slov.) 219,6 (110,5 + 124,0), 8. Igor Medved (Slov.) 219,1 (111,0 + 123,5), 9. Martin Schmitt (Nem.) 218,3 (115,5 + 118,0), 10. Christof Duffner (Nem.) 216,4 (110,5 + 122,5)....45. Martin Mesík (SR) 63,6 (94,5)

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Mesík v 3. pretekoch letnej Grand Prix v Courcheveli na 45. mieste