Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Lyžovanie: Danneberg oslavuje 50 rokov s bývalými kolegami

TASR|8. apr 2003 o 15:50

Brotterode 8. apríla (TASR) - Bývalý popredný nemecký skokan na lyžiach Jochen Danneberg oslávi v stredu svoje 50. narodeniny v Brotterode, kam pozval ...

Brotterode 8. apríla (TASR) - Bývalý popredný nemecký skokan na lyžiach Jochen Danneberg oslávi v stredu svoje 50. narodeniny v Brotterode, kam pozval aj svojich bývalých kolegov.

Do Brotterodu príde tréner Reinhard Hess a jeho asistent Henry Glass, ako aj švajčiarsky kouč Berni Schödler a Dannebergov dlhročoný spolupútnik a bronzový medailista zo ZOH 1972 v Sappore Rainer Schmidt.

Jochen Danneberg bol v 70-tych rokoch spolu s Hansom-Georgom Aschenbachom popredným skokanom v NDR. V rokoch 1976 a 1977 vyhral Turné štyroch mostíkov a na ZOH 1976 v Innsbrucku získal striebro, prvý bol Aschenbach. "Turné boli pre nás vždy niečo výnimočné. Obzvlášť pre skokanov NDR. Boli sme vždy pod veľkým tlakom," povedal Danneberg, ktorý ako tréner viedol Švajčiarov a Holanďanov. Čerstvý päťdesiatnik pôsobí v súčasnosti ako šéftréner kórejskej reprezentácie, ktorá je najmenšou na skokanskej scéne. "V súčasnosti máme v Kórejskej republike len päť skokanov, ale to sa môže teraz zmeniť," povedal bývalý šampión.

Súvisiace články