17.05.2023 | Sk. B
2 - 1
(0:0, 2:1, 0:0)

Lotyšsko - Nórsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE.
Lotyšsko - Nórsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|17. máj 2023 o 12:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2023: Lotyšsko vs. Nórsko.

RIGA. Lotyšsko a Nórsko dnes odohrali ďalší zápas v skupine B na MS v hokeji 2023. Duel hostila Arena Riga v lotyšskom hlavnom meste.

Lotyši začali turnaj dvoma prehrami, no do hry o postup do štvrťfinále sa vrátili nečakanou výhrou nad Českom, ktoré zdolalo 4:3 po predĺžení.

Nóri majú na konte štyri body za víťazstvo nad Slovinskom 1:0 a tesnej prehre s reprezentáciou Kazachstanu po samostatných nájazdoch.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: Lotyšsko - Nórsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
17.05.2023 o 15:20
Lotyšsko
2:1
60' minúta
Ukončený
Nórsko
Prehľad
Góly a asistencie: 24. Abols (Balcers, Daugavinš), 24. Andersons (Keninš) – 35. Hoff (H. Salsten). Rozhodca: Bloski, Schrader – Davis, Niittyla.
Prenos
Lotyšsko si pripisuje dôležité tri body. Aj napriek aktívnej hre sa o výsledok museli strachovať až do samého záveru. Nóri mali dobrú príležitosť na konci zápasu vyrovnať pri presilovke 6 proti 4, ale to sa im však nepodarilo. Víťazný gól strelil Andersons.
Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný hokejový večer.
Koniec zápasu.
59:40
Johannesenovi utiekol puk do stredného pásma.
59:05
importantProti Trettenesovej strele od modrej čiary, vytiahol Šilovs dobrý zákrok.
57:39
Abols krížnou prihrávkou našiel Daugavinša, ten vystrelil. Haukeland vytiahol dobrý zákrok.
56:49
Vylúčenie v tíme Nórsko:
Andreas Martinsen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
55:48
Dva dobré bloky Lotyšov. Najprv Hagovu strelu zblokoval Dzierkals, o pár sekúnd Zile zase Engelanda Andersena.
55:36
Ďalší úspešný Šilovsov úspešný zákrok po strele od modrej čiary.
54:48
Obidva tímy sú v plnom počte.
52:15
Balinskis sa po prihrávke Abolsa dostal do úniku, ale Haukelanda neprekonal.
51:48
Henrik Haukeland – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku, trest odpyká Sondre Olden.
51:25
Lotyši sa hneď oslobodzujú.
51:19
Deniss Smirnovs – 2 min., držanie.
50:56
Rozhodcovia pískajú postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku na strane Nórska. Hra je vykázaná do stredného pásma.
50:13
Johannesenova strela od modrej bola zrazená.
49:04
importantHaga prihrával na ľavý kruh Nörstebövi, ten vystrelil, ale Šilovs si s týmto pokusom poradil.
46:44
Nóri sú aktívnejší, ale zatiaľ si žiadnu nebezpečnú akciu nevypracovali.
44:30
Smirnovs pálil z pravého kruhu, Haukeland puk vyráža do rohu.
43:00
Vikingstad prihrával na modrú čiaru, odkiaľ strieľal jeho spoluhráč. Strela bola zblokovaná.
42:36
Zakázané uvoľnenie na strane Lotyšov. Vhadzovanie v útočnom pásme Nórska.
41:50
Salstenovu strelu spomedzi kruhov kryje lotyšský brankár.
41:05
Postavenie mimo hru na strane Lotyšov.
40:35
Andersenovu delovku od modrej čiary vyráža Šilovs.
40:21
Tretiu tretinu začínajú Nóri postavením mimo hru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:06.
Po druhej tretine vedú domáci Lotyši 2:1. Skóre otvoril v presilovke Abols, a o pár sekúnd zvyšoval Andersons. Hoci Lotyšsko malo po celú tretinu obrovský tlak, tak Nórom sa podarilo znížiť v 35.minúte z prvej strely na bránu v tejto tretine. Na nórskej strane sa presadil Hoff.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:31
Trettenes strieľal spomedzi kruhov, avšak netrafil bránu.
38:21
Nóri sú v plnom počte. Do konca druhej tretiny majú k dispozícií presilovku.
38:01
Uvis Janis Balinskis – 2 min., nedovolené bránenie.
36:42
Indrašis strieľal z ľavého kruhu, Haukeland sa stihol presunúť.
36:21
Andreas Martinsen – 2 min., sekanie.
36:20
Indrašis dostal prihrávku medzi kruhy, prihral ešte Džerinšovi, ale ten puk nedostal do odkrytej brány.
35:16
importantDzierkals po prihrávke Balinskisa strieľal z prvej, ale nórsky brankár predviedol dobrý zákrok.
34:40
Zakázané uvoľnenie Nórska.
34:20
goalNórsko dalo gól!
Lotyši pokazili prihrávku v útočnom pásme. Nóri sa sa dostali do prečíslenia, LUDVIG HOFF to zobral na seba a presnou strelou prekonáva Šilovsa.
Asistencie: Havard Ostrem Salsten
33:20
Batna to skúšal z pravej strany, Haukeland predviedol dobrý zákrok.
32:42
Krastenbergs pálil z ľavého kruhu, Haukeland nie je veľmi istým zákrokom puk vyráža.
32:10
Nóri sú v plnom počte. Oslabenie o dvoch hráčov zvládli.
31:52
importantJaksova strela mierila len do žrdky. Nóri sú vo štvorici.
31:23
Abols strieľal z osi na vyrážačku, ale Haukeland ju vyrazil. Lotyši sa v tejto presilovke nevedia presadiť.
30:22
Nóri vyhadzujú puk cez všetky čiary.
30:10
Thomas Valkvae Olsen – 2 min., podrazenie.
29:52
Eirik Salsten – 2 min., faul lakťom.
29:45
Nörstebö pálil od modrej čiary, Šilovs podržal svoj tím.
29:22
Postavenie mimo hry na strane Lotyšska.
29:00
Haukeland kryje nahodenie Lotyšov. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšska.
28:30
Andersen poslal puk aspoň do stredného pásma.
26:50
Ďalšiu strelu Jaksa zblokoval obranca Nórska. Lotyši sú v tlaku v útočnom pásme.
26:22
Jaks strieľal z prvej, ale Haukeland podržal svoj tím.
25:10
Daugavinš strelou z kruhu, minul bránu Haukelanda.
23:53
goalLotyšsko dalo gól!
Traja Nóri prepadli a Lotyši sa dostali do prečíslenia 3 proti 2. Keninš potiahol puk po pravej strane, poslal krížnu prihrávku TOMSOVI ANDERSENSOVI, ktorý pridáva druhý gól svojho tímu.
Asistencie: Ronalds Keninš
23:14
Lotyši využívajú presilovú hru. RODRIGO ABOLS dostal prihrávku na stred útočného pásma, a strelou z prvej prekonáva Haukelanda.
Asistencie: Rudolf Balcers, Kaspar Daugavinš
21:29
importantDzierkals ani Abols nevyužili svoje šance. Dzierkals trafil obrancu Nórska, Abols zase Haukelanda.
21:17
Thomas Berg-Paulsen – 2 min., podrazenie.
20:20
importantObrovská šanca domácich Lotyšov. Balinskis poslal Abolsa do úniku, ale Haukelanda neprestrelil. Následne sa k dorážke Balinskis , ale ani on neuspel.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:10.
Po prvej tretine je stav bezgólový. Do vedenia mohli ísť hráči Nórska tesne pred koncom tretiny, ale dorážku Krogdahla zblokoval Jaks korčuľami.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:39
Miks Indrašis – 2 min., hrubosť.

Christian Kasastul – 2 min., sekanie.
19:39
importantVeľká šanca Nórov. Olsenove zakončenie vyrazil Šilovs pred seba. Následnú dorážku od Krogdahla zblokoval Jaks korčuľami.
19:26
Rihards Bukarts strieľal od modrej čiary, Haukeland puk vyrazil pred seba. Následné dorážky nórsky brankár pokryl.
19:21
Puk je medzi divákmi. Vhadzovanie v obrannom pásme Nórska.
18:04
Keninš získal po chybe defenzívy Nórska puk, ale nezakončil pretože puk mu ušiel.
16:37
Olsen pálil z osi ihriska, Šilovs si poradil.
16:17
Daugavinš strieľal z ľavého kruhu, ale nórsky brankár mal odkrytý výhľad a puk skryl v lapačke
14:35
Dzierkals strieľal z otočky, jeho pokus bol zblokovaný.
13:16
Lotyšsko zvládlo ďalšie oslabenie. Daugavinš je na ľade.
12:58
importantAndersen z uhlu netrafil bránu.
12:36
Smirnovs pálil z ľavej strany, Haukeland bol pozorný.
12:36
Nóri v plnom počte.
11:16
Nóri aj v oslabení postupovali dopredu. Krogdahl prihral na Salstena, ale Šilovs predviedol úspešný zákrok.
11:16
Kaspars Daugavinš – 2 min., sekanie.
10:40
Daugavinšova strela minula bránu Haukelanda.
10:36
Isak Hansen – 2 min., držanie.
10:04
Lotyši oslabenie prežili. Batna je na ľade.
09:15
Nóri sa nevedia dostať d útočného pásma. Nórom sa presilovka vôbec nepodarila.
08:04
Oskars Batna – 2 min., nedovolené bránenie.
07:31
Hra je prerušená pretože puk skončil na Lotyšskej striedačke.
07:10
Rihards Bukarts dostal prihrávku od Zileho, strieľal z ľavého kruhu, strela mu nevyšla a Haukeland si pripísal úspešný zákrok.
05:42
Lotyši sú v plnom počte.
05:06
importantAndersens strieľal spomedzi kruhov, Šilovs si s ňou poradil.
03:42
Robert Mamčics – 2 min., sekanie.
02:50
Lotyši sa rútili do prečíslenia 3 proti 2. Rihards Bukarts to zobral na seba, avšak jeho strelu zblokoval obranca Nórska.
02:09
Balinskis prihral priamo na hokejku Hoffovi, jeho strelu zblokoval na ochrannú sieť spoluhráč Vesterheim.
01:10
Bukarts strieľal spomedzi kruhov, ale nórsky brankár si so strelou poradil.
00:47
Balcers obkrúžil bránku Nórska, jeho prihrávka však bola nepresná.
00:05
Úvodné buly vyhrali Nóri. Okamžite puk nahadzujú do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis –Daugavinš (C), Abols (A), Balcers – Bukarts Rob. (A), Batna, Dzierkals – Andersons , Smirnovs, Keninš – Bukarts Ri., Džerinš, Indrašis – Krastenbergs
Tréner: Harijs Vitolins

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Nörstebö, Lillberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kaastastul, Hansen, – Olsen, Berg-Pausen, Vikingstad – Trettenes (A), Olden, Martinsen – Salsten E., Olimb (C), Haga – Salsten H., Hoff, Vesterheim – Steen
Tréner: Tobias Johansson

Rozhodca: Bloski, Schrader – Davis, Niittyla.
Vítam Vás pri sledovaní Majstrovstiev sveta 2023 v ľadovom hokeji. V dnešnom zápase sa stretne domáce Lotyšsko proti Nórsku.

Lotyšsko – Lotyšsku nevyšli prvé dva zápasy. Hneď na úvod turnaja nestačili na Kanadu, keď prehrali 0:6. V druhom zápase sa stretli so Slovenskom, v napínavom zápase padli 1:2. V zápase proti Česku získali svoje prvé body, keď vyhrali 4:3 po predĺžení.

Nórsko – Nórsko sa na úvod šampionátu stretli s Kazachstanom. Hoci viedli 2:0 aj 3:1, nakoniec prehrali 4:3 po samostatných nájazdoch. V druhom zápase nestačili na Švajčiarsko, keď prehrali 0:3. V zápase proti Slovinsku im stačil na výhru jediný gól, ktorý strelil Berg- Paulsen.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2023»MS v hokeji 2023: Domáce Lotyšsko zdolalo Nórsko a pripísalo si druhú výhru na turnaji