Liverpool prehral so Stoke 0:1, United nastrieľali 5 gólov

Luis Suárez z FC Liverpool.
Luis Suárez z FC Liverpool. (Autor: SITA/AP)
SITA|10. sep 2011 o 17:57

Argentínčan Sergio Agüero pokračuje v Manchestri City v gólovej paráde, keď Wiganu Athletic nastrieľal tri góly a favorit vďaka tomu bezpečne vyhral 3:0.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn dosiahli v najvyššej domácej súťaži Premiership prvý triumf v novom ročníku. V 4. kole sa vytrápili v domácom dueli so Swansea City, keď svojho sobotňajšieho protivníka zdolali 1:0. Gólovo sa presadil ruský legionár Andrej Aršavin v 40. minúte.

Na čele tabuľky bude po víkende Manchester United, ktorý suverénne vyhral na pôde Boltonu Wanderers 5:0, hetrikom sa prezentoval Wayne Rooney.

Nedarilo sa tímu slovenského reprezentanta Martina Škrtela, FC Liverpool so Slovákom v základnej zostave prehral na ihrisku Stoke City 0:1 a stratilo bezprostredný kontakt s vedúcimi mužstvami.

Argentínčan Sergio Agüero pokračuje v Manchestri City v gólovej paráde, keď sieť Wiganu Athletic napol trikrát a favorit duelu jeho gólmi bezpečne vyhral 3:0. Naviac, jeho krajan Carlos Tevez nevyužil pokutový kop na ďalší gól domácich. Jeho tím bol lídrom ligy len na niekoľko hodín, pretože mestský rival Manchcester United zvládol večerný zápas ako hosť Boltonu Wanderers.

"Po stretnutí bolo" praktocky už po 25. minútach, kedy óčervení diabli" viedli už 3:0 a do konca stretnutia ešte svoj náskok stihli aj prikrášliť.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvládli dobre na ihrisku Wolwerhamptonu najmä poslednú polhodinku a po góloch Emanuela Adebayora a Jermainea Defoea so odnášajú všetky body.

Ďalší z favoritov Chelsea Londýn tiež bodoval naplno, keď v Sunderlande vyhral 2:1. Do brány "The Blues" sa vrátil po pauze Petr Čech a domáci ho "pozdravili" len raz, keď sa o príliš neskorý kontaktný gól postaral kórejský útočník Ji Dong-Won. Za Chelsea skórovali John Terry a Daniel Sturridge.

FC Everton, v ktorého drese sa znovu nepredstavil v súťažnom zápase brankár Ján Mucha, neudržal s Aston Villou vedenie 1:0 ani 2:1 a doma len remizoval 2:2.

Výsledky úvodných sobotňajších stretnutí 4. kola Premier League:

Arsenal Londýn - Swansea 1:0 (1:0)

Gól: 41. Aršavin

Everton - Aston Villa 2:2 (1:0)

Góly: 19. Osman, 69. Baines (z pok. kopu) - 63. Petrov, 83. Agbonlahor

Ján Mucha (Everton) sedel na lavičke náhradníkov.

20. Blackburn 3 0 0 3 2:6 0

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool prehral so Stoke 0:1, United nastrieľali 5 gólov