Liptáci boli na pokraji vyradenia, ale vynútili si rozhodujúci zápas

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. feb 2015 o 19:34

Semifinále play off I. ligy: Liptovský Mikuláš - Spišská Nová Ves 6:5 po predĺžení, Bardejov - Detva 4:1.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrávali v štvrtom zápase semifinále play off I. ligy so Spišskou Novou Vsou po dvoch tretinách už 2:5 a boli na pokraji vyradenia.

Tromi gólmi v záverečnej tretine si však vynútili predĺženie a v ňom rozhodol o ich triumfe Školiak. Liptáci vyrovnali pred 1900 divákmi stav série na 2:2. Postupujúceho do finále tak určí až piaty zápas série.

Rozhodujúci duel si vybojovali aj hráči Bardejova, ktorí zdolali Detvu 4:1 a vyrovnali stav série na 2:2. Piate súboje v oboch sériách sú na programe v pondelok 23. februára v Detve resp. Spišskej Novej Vsi.

Výsledok

Liptovský Mikuláš - Spišská Nová Ves 6:5 pp (1:2, 1:3, 3:0 - 1:0)

Góly: 41. a 50. Sukeľ, 7. Devečka, 34. Roháč, 52. Trochta, 62. Školiak - 11. Smotrila, 19. Horváth, 27. Krempaský, 28. Gurčík, 39. Vartovník.

Rozhodovali: Valach - Holienka, Smrek, vylúčení: 3:4, navyše: Hamrák (Spišská Nová Ves) 5+DKZ za narazenie zozadu, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1900 divákov.

Stav série: 2:2 (hrá sa na tri víťazstvá)

Bardejov - Detva 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 22. a 26. Martin Segľa, 2. Mikušovič, 30. Lučnikov - 10. Srnka.

Rozhodovali: T. Orlin - Bogdaň, M. Korba, vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Mikušovič (Bardejov) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Stav série: 2:2

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liptáci boli na pokraji vyradenia, ale vynútili si rozhodujúci zápas