Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Lindrosa pozvali do kempu pripravujúceho sa na ZOH 2002

TASR|24. júl 2001 o 12:11

Toronto 24. júla (TASR) - Dvadsaťosemročný stredný útočník Eric Lindros, ktorý vrcholový hokej neokúsil už vyše roka, dostal od vedenia olympijského mužstva Kanady pre ZOH 2002 pozvánku k účasti v predsezónnom kempe

.

"Som z toho skutočne nadšený," povedal Lindros, ktorý bol na zimnej olympiáde v Nagane v roku 1998 kapitánom "javorových listov".

Pozvánka do prípravného kempu Kanady ale vôbec neznamená, že sa Lindros v Salt Lake City určite objaví. Hokejová legenda a v súčasnosti generálny manažér kanadského tímu Wayne Gretzky, dal nedávno jasne najavo, že ak Lindros v NHL v sezóne 2001/2002 hrať nebude, nepôjde ani na OH. Sám hráč to veľmi dobre vie a preto dúfa, že ho vedenie Philadelphie Flyers v dočasnej dobe niekam vymení. Generálny manažér tímu Bobby Clarke však jeho trejd odmieta a Lindros má tak v pozícii chráneného hráča úplne zviazané ruky.

Kanadský hokejový poklad Lindros prekonal v minulosti už šesť ťažkých otrasov mozgu a až začiatkom februára mu lekári dovolili opäť obuť korčule a hrať. Pôvodne mal úmysel prestúpiť do Toronta, no z toho nakoniec zišlo. Teraz by prijal určite hociktorú z možností sťahovať sa, buď do Detroitu, Washingtonu, St. Louis či Edmontonu. K žiadnej dohode však ani z jeho strany, ani zo strany Flyers zatiaľ nedošlo.

Eric Lindros si v NHL doteraz urobil výborné meno, veď v drese Flyers v 486 zápasoch strelil 290 gólov a zaznamenal 369 prihrávok.

Súvisiace články