Lev vyhral a pred Slovanom má náskok 18 bodov

(Autor: ILUSTRAČNÉ SME / TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|26. nov 2013 o 15:52

Lev Praha má v tabuľke 51 bodov, Slovan Bratislava 33.

MOSKVA. Slovenský hokejista Kristián Kudroč v službách Novosibirsku sa strelecky presadil v utorňajšom zápase KHL proti Nižnému Novgorodu. Tridsaťdvaročný obranca v 11. minúte otvoril skóre duelu a poslal svoj tím do vedenia. Novgorod však troma gólmi otočil vývoj stretnutia a po triumfe 3:1 sa tešil z plného bodového zisku.

Darilo sa aj Marcelovi Hossovi, ktorý si opäť vylepšil svoje štatistiky v KHL. V stretnutí medzi jeho Dinamom Riga a Jugrou Chanty Mansijsk zaznamenal bod za asistenciu, keď v 7. minúte prihral na gól spoluhráča Kyla Wilsona. Riga napokon vyhrala 2:1 po predĺžení.

Hokejisti HC Lev Praha zvíťazili v ďalšom zápase nad Avangardom Omsk 3:2 po samostatných nájazdoch a zaznamenali tretiu výhru v rade. O triumfe českého tímu rozhodol svojím nájazdom útočník David Ullström. Na strane domácich dostal v "rozstrele" príležitosť slovenský hokejista Štefan Ružička, svoj pokus však nepremenil.

Dinamo Moskva v zostave s Dominikom Graňákom prerušilo päťzápasovú víťaznú šnúru, keď podľahlo Novokuznecku tesne 3:4. Pre Novokuzneck je to iba piata výhra v 30 dueloch.

Avangard Omsk - HC Lev Praha 2:3 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Kuljaš, 52. Kurjanov - 13. Zackrisson, 16. Jaakola, roz. nájazd Ullström

Avtomobilist Jekaterinburg - CSKA Moskva 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 28. Grigorenko, 55. Morozov

Jugra Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 15. Savinainen - 7. Wilson (HOSSA), 63. Szczechura

Torpedo Nižnij Novgorod - Sibir Novosibirsk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Paršin, 34. Paršin, 43. Galuzin - 11. KUDROČ

Víťaz Podolsk - Admiral Vladivostok 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 42. Afinogenov - 13. Drugov, 17. Ugarov, 60. Bergfors

Dinamo Moskva - Metallurg Novokuzneck 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Sopin, 33. Kokarev, 58. Rjazancev - 11. Jemelin, 19. Kosourov, 35. Kuklev, 44. Galimov

AK Bars Kazaň - Amur Chabarovsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 38. Tereščenko - 49. Krjukov, 54. Šiškanov

Spartak Moskva - Traktor Čeljabinsk 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 2. Volkov, 33. Nikulin, 60. Toluzakov - 6. Popov, 37. Bulis, 40. Kuznecov, 45. Glinkin, 50. Kokujov

Dinamo Minsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 13. Platt, 25. Materuchin, 32. Kaľužnij, 59. Materuchin - 5. Milovzorov, 12. Rybin, 57. Milovzorov

Donbass Doneck - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 11. Piganovič, 18. Jakucenja, 51. Laine (PODHRADSKÝ) - 30. Mozjakin, 34. Chabarov

Medveščak Záhreb - Salavat Julajev Ufa 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 16. Makarov