Krh. Dlhá Lúka nemala so súperom zľutovanie

Slabší úvod. Drnavčanom to zatiaľ určite nejde podľa predstáv.
Slabší úvod. Drnavčanom to zatiaľ určite nejde podľa predstáv. (Autor: pp)
Sportnet|17. sep 2013 o 00:00

Uplynulé 7. kolo prinieslo viac šťastia hosťujúcim celkom.

Začalo sa to už v sobotu jednoznačným víťazstvom 11:1 Krh. Dlhej Lúky nad Slavošovcami. V nedeľu sa k nim pripojili ďalšie štyri mužstvá. No výsledky len potvrdili tabuľkové predpoklady, až na zápas v Dlhej Vsi. Strelec kola je samozrejme z Krh. Dlhej Lúky, Š. Bodnár sa vytiahol štyrmi gólmi.

ROŽŇAVA. Jeseň nového ročníka, zdá sa, zastihla futbalistov Rož. Bystrého v optimálnej forme. Mužstvo posilnené o dvoch hráčov Slavošoviec sa usadilo na čele a výsledky naznačujú, že odtiaľto odísť nechcú. Potvrdili to aj v ostatnom kole, keď si z horúcej pôdy Drnavy dokázali odviezť tri body. Do polčasu viedli, no kanonierovi Drnavy Rencsokovi sa podarilo vyrovnať. Päť minút pred koncom rozhodol znova kanonier, tentoraz z Rož. Bystrého. Urban ml. tak zabezpečil pre svoj tím víťazstvo.

Dobrý štart do súťaže mali aj v Dlhej Vsi. No tam sa už, na rozdiel od R. Bystrého, začína motor trochu zadrhávať. Po vysokej prehre vo Vyšnej Slanej, stratil Zlatý Klas body aj doma. Zdá sa, že nováčik zo Štítnika sa už rozhľadel v súťaži a už by chcel aj bodovať. No štyri víťazstvá, ktoré Dlhá Ves doteraz získala, ju stále držia v prvej päťke, kým Štítnik sa z dvanásteho miesta vydáva stíhať Honce, Bohúňovo či Hrhov.

Kopec smoly mali v ostatnom kole práve hráči Bohúňova. Hostia z Vyšnej Slanej hrali v úvodnej štvrťhodine len desiati. Čakali na príchod M. Vida, no zároveň nechceli míňať striedania. Domáci však túto výhodu nezužitkovali. Nakoniec však polčas predsa len vyhrali a po druhom góle Izáka snáď mohli byť aj pokojnejší. Na strane hostí zavelil do útoku presným priamym kopom P. Rogos. Keď potom Liptai vyrovnal, chýbalo do konca desať minút. Body sa domácim začali vzďaľovať a v minútu pred koncom aj vzdialili. Svetielko nádeje aspoň na remízu oživila penalta za ruku, no Illés na Lindáka nevyzrel.

Slavošovciam zápas buď vyjde, alebo nie. Aj keď získali jedno presvedčivé a dve tesné víťazstvá, patria zatiaľ k mužstvám, ktoré inkasujú veľa gólov. No jedenásť, ako dostali minulú sobotu od Krh. Dlhej Lúky, muselo prekvapiť aj ich.

Ďalšie prekvapenie, znova na úkor domácich, sa zrodilo v Jablonove n/T. Rudná, ktorá v ostatných kolách rozhodovala zápasy po prestávke, dala teraz gól už v 17. min. Postaral sa oň hrajúci tréner L. Dávid. Zvyšok zápasu sa odohrával skôr v strede ihriska a domáci už napriek snahe nepriaznivý výsledok otočiť nedokázali.
Uplynulé kolo zviedlo dohromady aj štyri mužstvá, ktoré sa pohybujú na chvoste poradia. Honce hostili Dedinky a Hrhov privítal Vlachovo. A práve v tých dvoch stretnutiach sa podarilo domácim bodovať.

Štatistika I. trieda, 7. kolo

Drnava - Rož. Bystré 1:2 (0:1)

Góly: 77. Rencsok – 25. Minčík, 85. Urban ml., ŽK: 20. Ičo, 40. Čeľovský, 50. R. Dókus, 60. Rencsok, 67. Bakos, 82. P. Búlik – 15. Minčík, 63. Lompart, 65. Čapó,R: L. Gyenes, DZ: Šimšík, D: 120.

Drnava: Zakhar – Ičo (77. Šoltés), Čeľovský, Búlik, r. Dókus, Vozár (77. M. Kakalejčík), R. Kovács, Rencsok, Bakos, Mázik, Jak. Maliňák (75. Görgei).

Rož. Bystré: Koncz – Demján, Kuchta, Lipták Giba, Jar. Gallo, Lompart, Urban ml., Galata, Čapó (67. Hencel), Minčík, Krága (39. Ujházi).

Dlhá Ves – Štítnik 0:4 (0:1)

Góly: 31., 67. a 80. Z. Laven, 58. P. Milko, ŽK: 10. M. Makkai – 67. Z. Laven, R: K. Chomjak, DZ: Hadar, D: 80.

Dlhá Ves: G. Pomaj – L. Novák (46. P. Ferdinand), Csótó, Beke, Lörinc, Labina (68. Jakubecz), Dusza, Blatník, Cs. Flander, G. Ferdinand (68. F. Bartók), Makkai.

Štítnik: Čipka – Jak. Rochl (46. Gunár), R. Kolesár, Z. Laven, Prokšej (82. Dudáš), Ján Rochl, Eltschläger, Milan Gallo, Krága, P. Milko (73. Viola), Lukáč.

Bohúňovo – Vyšná Slaná 2:3 (1:0)

Góly: 20. Borbély, 73. Izák – 76. P. Rogos 81. Liptai, 89. Kračún, ŽK: 75. R. Kovács – 47. Revaj, 63. A. Rogos, R: Gallo, DZ: Gonos, D: 80.

Bohúňovo: Makai – Doboš, T. Kovács, Váradi (45. Ferencz), Dorkin, Borbély, Demeter, Csík, Illés, Izák, R. Kovács.

Vyšná Slaná: Lindák – Vido, A. Rogos, P. Rogos, Revaj (76. Molčan), Sekerka, Liptai, Mart. Gallo, Kračún, Zábrel (46. J. Gallo), Hric Jančo (68. Mat. Gallo).

Honce – Dedinky 2:0 (1:0)

Góly: 40. J. Pástor (11 m), 91. Strelka st., ŽK: 20. Vranec, 50. P. Gere – 28. M. Ogurčák, 37. Putnocký, 40. Tököly st., R: Iglai, DZ: Antal, D: 50.

Honce: R. Kuzma, R. Motyka (35. J. Drenko), Kacara, P. Szöllös (88. O. Fabian), V. Gallo, Vranec, Strelka st., J. Pástor, P. Gere, Molnár, M. Pástor.

Dedinky: M. Ogurčák – Andrej, Tököly st, Tököly ml., Franko, S. Ogurčák, P. Revay, Putnocký, Šipula, Majerčák ml., Novák.

Slavošovce – Krh. Dlhá Lúka 1:11

Góly: Balco – Bodnár 4, Rigó 3, Čižmár 3, Zsilla, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Kovács, D: 00.

Slavošovce: Joz. Karalo – Brdár, Dzureň, Sklenár, J. Tomi, J. Lalik, Oravec, Mihálik, Balco (75. M. Roháľ), Ľ. Karalo (58. Šimko), P. Lalik (58. Kudela).

Krh. Dlhá Lúka: Máté – J. Gebe, Korintuš, Čižmár, P. Klárik, Bodnár, T. Hegedüs (Parditka), Kovács, Zsilla, Bošela (Szaniszló), Rigó.

Jablonov n/T – Rudná 0:1 (0:1)

Góly: 17. Dávid. ŽK: 45. Pál Balázs – 9. Šimon, R: Macko, DZ: Bobrík, D: 60.

Jablonov n/T: Spišák – Zajdó (83. A. Mezei), Fifik, Páll (70. Zs. Mezei), Viszlay, Miliczky, Á. Kardos, Pál Balázs, F. Szöcs (53. T. Szöcs), Szabó, Kerekes.

Rudná: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, L. Rabas, Dávid (64. Domik), Molčan, J. Rabas, Čapó, Pavlík, Kontra, O. Sanisló.

Hrhov – Vlachovo 4:1 (3:1)

Góly: 5., 45. Kuru, 28. Gál (vlastný), 90. N. Bodnár – 11. T. Pitoňák, ŽK: 31. F. Bartók – 0, R: J. Gyenes, DZ: Vysoký, D: 70.

Hrhov: A. Bartók – Ľ. Kardos (56. N. Bodnár), F. Bartók, Hranyó (73. L. Kovács), M. Dunka, L. Grulyó, Tankó, R. Kardos (46. Demeter), Kuru, A. Herczeg, Bernáth.

Vlachovo: M. Pitoňák – Hricko (70. I. Gallo), Marián Marciš, M. Šivec, T. Molda, Gál, F. Šivec, Vysoký, Kožák, T. Pitoňák, Leskovjanský.

pp

Fakty po 7. kole (neúplné)

• BILANCIA domáci - hostia: 7 2 0 5 6:15 (body) 10:22 (góly). Doteraz 48 26 05 17 83:56 (body), 134:83 (góly).
  • POČET GÓLOV: 32, priemer na zápas 4,5. Doteraz 217, priemer na zápas 4,5. Strelec kola: Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka) 4 góly.
  • ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 22, 12:10. Doteraz 129, 62:67.
  • ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 0. Doteraz 9, 3:6.
  • PENALTY domáci - hostia: 2/1, 2/1:0/0, premenené: J. Pástor (Honce), nepremenené: K. Illés (Bohúňovo). Doteraz 14/10, 11/8:3/2.
  • KONTUMÁCIE domáci – hostia: 0. Doteraz 1, 0:1.

12 gólov - J. Urban ml. (Rož. Bystré).
7 gólov - J. Rencsok (Drnava), G. Zsilla (Krh. Dlhá Lúka).
6 gólov - O. Liptai (Vyšná Slaná), Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka).
5 gólov - M. Mázik (Drnava), N. Bodnár (Hrhov), F. Čapó (Rudná).
4 góly - Ján Rochl, Z. Laven (obaja Štítnik), N. Kövesdi (Dlhá Ves), E. Tomi, M. Balco (obaja Slavošovce), P. Minčík (Rož. Bystré).
3 góly - P. Zábrel, O. Kračún (obaja Vyšná Slaná), A. Krága (Štítnik), Cs. Flander (Dlhá Ves), J. Strelka st. (Honce), P. Pál Balázs, O. Salata, M. Fifik (všetci Jablonov n/T), M. Dunka (Hrhov), I. Gallo (Vlachovo), O. Vysoký (Rudná), Cs. Korintuš, E. Rigó (obaja Krh. Dlhá Lúka).
Vlastné – I. Tököly st. (Dedinky), G. Bakos (Drnava), M. Gál (Vlachovo), R. Jakab (Rudná).

pp

II. trieda

V siedmom kole si domáci body ustrážili na troch ihriskách, iba Čoltovo zvíťazilo na pôde Jovíc. Arbitri udelili dve červené karty Slovákovi z Nižnej Slanej a Morovi z Ml. Brzotína. Hetrik si pripísal Rócei z Čoltova. Rezerva Krh. Dlhej Lúky nasúkala rezerve Dobšinej deväť gólov.

ROŽŇAVA. Lipovník mal v kole voľno, ale naďalej zotrváva na čele peletónu II. triedy. Na druhú priečku sa posunulo Čoltovo a o tretiu sa delí Pača s rezervou Gemerskej Hôrky. Na chvoste je stále Ml. Brzotín, ktorý stále čaká na premiérový bod v sezóne.

Čoltovu kontroval iba Nagy

Futbalisti Jovíc nezachytili úvodnú dvadsaťminútovku, počas ktorej hosťujúci Rócei trikrát preloboval domáceho gólmana Szopóczyho. Po trojgólovom vedení hostí nastal útlm a ďalšie góly padali až v záverečnej dvadsaťminútovke. Tentoraz dvakrát rozvlnil domácu sieť Baláž, aktuálne najlepší strelec súťaže. Za domácich dvakrát dokázal korigovať nelichotivý stav R. Nagy.

V Dlhej Lúke padlo desať gólov

V zápase,v ktorom sa stretli rezerva Krh. Dlhej Lúky s rezervou Dobšinej, sa hralo v domácej réžii. Šesť hráčov sa zapísalo do streleckej listiny domácich. Hostí načal Ulman a už do polčasu domáci viedli štvorgólovým rozdielom. Po prestávke nasúkali gólmanovi hostí ešte päťku a čestný úspech dosiahol iba hosťujúci Barnák. Domáci tak takmer napodobnili svoje áčko, ktoré Slavošovciam nastrieľalo o dva góly viac.

Moro i Slovák oslabili svojich

V Kružnej hostili Nižnú Slanú, ktorá do polčasu i napriek vylúčeniu Slováka po dvoch žltých kartách po polhodine hry, držala bezgólový výsledok. Rozhodujúce domáce góly padli až v druhej časti hry. Pača privítala Ml. Brzotín a do polčasu si dokázala vytvoriť iba jednogólové vedenie. Tesne pred odchodom do kabín bol vylúčený za urážku rozhodcu hosťujúci R. Moro. V druhej časti sa tak domácim dýchalo v početnej výhode omnoho lepšie a hosťom nastrieľali ešte štyri góly.

Fakty

Výsledkový servis 7. kolo: Jovice - Čoltovo 2:5 (0:3) G: Nagy 2 - Rócei 3, Baláž 2, Kružná - Nižná Slaná 2:0 (0:0) G: R. Szendi, A. Polyák, ČK: Slovák (Nižná Slaná), Pača - Ml. Brzotín 5:0 (1:0) G: Gajdoš 2, Gyuľkáš, Richvajs, Polyák, ČK: Moro (Ml. Brzotín), Krh. Dlhá Lúka B - Dobšiná B 9:1 (4:0) G: Emödi 2, Görgei 2, Klárik 2, Luspaj, Podracký, Ulman – Barnák.

Poradie najlepších strelcov: 12 gólov - Baláž (Čoltovo), 6 gólov - Zsóri (Gemerská Hôrka B), 5 gólov - Rócei (Čoltovo), M. Podracký (Jovice), A. Polyák (Kružná), 4 góly - Gyuľkáš (Pača), Kerekeš, Zagiba (obaja Lipovník).