Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Krátke sústredenie splnilo svoj účel, hovorí tréner P. Hatalčík

Sportnet|Publikované 27. nov 2003 o 23:00

Košice - V závere roka čaká na slovenskú hádzanársku reprezentáciu záverečná fáza prípravy na januárovú kvalifikáciu majstrovstiev sveta v Tunisku

2005, keď v prvej fáze budú našimi súpermi Holandsko a Bosna a Hercegovina. Aj preto kormidelník reprezentácie Peter Hatalčík pozval na krátke sústredenie do Košíc týchto hráčov: Štochl, Pramuk, Pavol Jano, Mažár, Antl, Kleis, T. Stráňovský, Fuňák, Tumidalský, Pekár, Kukučka, Jančo, Kolesár, Štefanisko, Galla. Na trojdňovom zraze chýbal Meluš, ktorému lekár dal voľno, Hlavtúr sa presúval do svojho nového klubu v Berene a Tabačka trápilo koleno. Akousi generálkou na kvalifikáciu by mal byť decembrový Vianočný turnaj v Michalovciach a Prešove, ako aj dve stretnutia s úradujúcimi majstrami sveta Chorvátmi. Po skončení krátkeho sústredenia sme oslovili trénera Petra Hatalčíka.

Splnil tento krátky trojdňový zraz vaše predstavy?

"Som rád, že na tomto krátkom sústredení boli aj stredné spojky ako Kolesár, ktorý mal dlhší výpadok pre problémy s kolenom a Jančo predtým chýbal buď pre chorobu, alebo mal vyvrtnutý palec. Stredné spojky patria k nosným hráčom družstva a predtým nám obaja chýbali a preto aj tento zraz mal hlavnú tréningovú náplň v súhre útočných a obranných kombinácii. Ladili sme prechod z obrany do útoky z prvej i druhej vlny. Naše krátke sústredenie splnilo svoj účel. Zúčastnili sa na ňom hráči širšieho kádra a vážim si ich prístup. Iste niektorí vedia, že sa do užšej nominácie nedostanú, avšak chcú pomôcť tomuto družstvu."

Blíži sa kvalifikácia na MS v Tunisku 2005 a jednou z posledných previerok bude Vianočný turnaj. Čo si od neho sľubujete a ktorí hráči dostanú dôveru nastúpiť v troch dueloch?

"Pred touto hernou previerkou absolvujeme päťdňové sústredenie od 16. do 20. decembra už aj s legionármi. Na ňom budeme pilovať súhru hráčov, aby sme našej hre dali tvár a na Vianočnom turnaji si to v konkurencii silných súperov aj vyskúšali. Poľsko, Maďarsko i Česko sú pre nás veľmi ťažíý súperi v tejto dobe. Na turnaj pozveme osemnástku hráčov, ktorá by už mala zasiahnuť do kvalifikačných bojov za predpokladu, že nikomu z nich sa nič nestane. Z legionárov by mali chýbať Demovič a Kolpak, ktorý má v tom čase klubové povinnosti. Iba na dva dni pricestuje Štochl, ktorý má rovnako klubové povinnosti. K dispozícii by mali byť Baran, Vallo a Hlavtúr."

Tesne pred kvalifikačnými bojmi vás čaká atraktívny súper, úradujúci majstri sveta - Chorváti.

"Nie každý deň si môžete zmerať sily s majstrami sveta a viem, že je to súper nad naše sily. Odohráme s nimi dve stretnutia a verím, že nám dajú oveľa viac, ako keby sme hrali so slabým celkom. Pripúšťam možnosť vyššej prehry ako by nám bolo milé, ale určite to bude veľká škola pre nás všetkých a zároveň aj ostrý test na samotnú kvalifikáciu.

Keď sme pri nej - doteraz sa nám príliš nedarí a prevažne končíme v prvom predkole. V januári nás čakajú Holandsko i Bosna a Hercegovina, je v silách nášho celku prebojovať sa ďalej?

"Už to pomaly bude znieť ako otrepaná fráza, keď budeme hovoriť že všetci ostatní sú slabí, len my sme dobrí, z toho sme už vyrástli. Boli sme na turnaji v Portugalsku, kde hralo aj Belgicko, ktoré je po výkonnostnej stránke na takej úrovni ako Holandsko. Belgičania ma prekvapili veľmi progresívnym spôsobom hry a pokiaľ nemali problémy s kondíciou, boli nepríjemným súperom. Hádzaná rýchlo napreduje a my musíme brať každého súpera vážne, lebo bohužiaľ, sme takí silní a v hodnotení krajín nie sme tak vysoko, ako tomu bolo za spoločnej Česko-Slovenskej republiky. Hovoriť o tom, že postúpiť by nemal byť problém, je iluzórne. Verím, že s Holandskom vyhráme doma aj na jeho palubovke, ale Bosna a Hercegovina ako jeden z následníckych štátov bývalej Juhoslávie, kde sa pohybuje strašne veľa šikovných hádzanárov, niektorí sú roztrúsení aj vo svete, bude veľmi vážnym konkurentom. Troch ma znepokojuje skutočnosť, že posledný zápas hráme práva s týmto súperom na jeho palubovke, kde sa môže rozhodovať o všetkom a každý gólik bude hrať svoju úlohu. Je iba na nás, ako sa s tým dokážeme vysporiadať. Všetci sme veľmi motivovaní a boli by sme šťastní, keby sme postúpili, pretože by sa nám otvorila šanca do play-off."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.