Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Krasokorč.: Na MS zo Slovákov v hre už iba Babiaková

TASR|21. mar 2001 o 09:58

Vancouver 21. marca (TASR) - Utorok nebol pre Slovákov na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri šťastným dňom, keď svoje účinkovanie museli predčasne končiť Róbert Kažimír i tanečný pár Zuzana Ďurkovská - Marián Mesároš.

Kažimír nastúpil v krátkych programoch mužov s nevýhodným štartovým číslom jeden a obsadil konečné 28. miesto. Po kvalifikácii bol 29. a zajazdil 27. krátky program. Ďurkovská - Mesároš skončili vo svojej kvalifikačnej skupine 17. (postupuje vždy prvých 15).

Napriek nepostupovým miestam bola s výkonom reprezentantov vedúca výpravy Daniela Ozorovská spokojná: "Tanečný pár sa dostal na základe umiestenia vlani do silnejšej kvalifikačnej skupiny, kde mohli poraziť naozaj len jeden pár. Nemali šancu preraziť vyššie. Išli pekne. Robo doplatil na štarové číslo jeden. Padol síce z trojitého flipa, ale mal bezchybnú náročnú kombináciu trojitý luz - trojitý toelup. Keď išlo štartové číslo päť, už sa na jeho jazdu zabudlo. Z mojej strany je s jeho výkonom maximálna spokojnosť, i zo strany jeho trénera Sturgeona. Pri výkonoch ostatných v jeho rozjazdke doplatil na to prvé miesto".

Slovensku tak ostáva v hre už iba Zuzana Babiaková, ktorá nastúpi v stredu na kvalifikáciu žien. V B-skupine, ktorá začína prvá o 19.30 SEČ, si vytiahla štartové číslo 20. "Zuzka je zatiaľ v pohode. Dúfam, že to zajtra vyjde. Ak by zajazdila čisto, bude na tom vo svojej skupine veľmi dobre," povedala D. Ozorovská.

ho

Súvisiace články