Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Kozák: Kto nevie robiť pod tlakom, nemôže dosahovať výsledky

Ján Kozák pôsobí pred stretnutím s Bieloruskom veľmi pokojne. Nebadať na ňom žiadnu nervozitu. (Autor: TASR)
Andrej Kuzmány|Publikované 8. okt 2015 o 16:48

Už v piatok môžu o všetkom rozhodnúť. Ak futbalisti Slovenska zvíťazia v Žiline nad Bieloruskom, prvýkrát v histórii postúpia na majstrovstvá Európy.

BRATISLAVA. Obaja sa usmievali, pôsobili veľmi pokojne. Bolo vidieť, že sú v dobrej psychickej pohode. Aj to je dôvod, prečo slovenská futbalová reprezentácia zaznamenala v posledných mesiacoch taký veľký progres.

„Človek by nemal byť nervózny. Mal by sa tešiť. Kto je nervózny a nevie robiť veci pod tlakom, ťažko môže dosahovať výsledky,“ vravel na štvrtkovej tlačovej konferencii v Žiline tréner Ján Kozák.

Počas svojho pôsobenia pri národnom tíme stmelil kolektív, z hráčov dokázal dostať maximum. A spoločne majú na dosah historický úspech. Ak v piatok národný tím zvíťazí v kvalifikačnom súboji proti Bielorusku, prvýkrát postúpi na majstrovstvá Európy.

„Máme všetko vo svojich rukách. Do zápasu musíme dať všetko. Pozeráme sa iba na seba, nič iné nás nezaujíma. Chceme vyhrať a tešiť sa z postupu,“ hovoril odhodlane Juraj Kucka.

kozak3_res.jpg

Vo štvrtok predstúpili pred novinárov tréner Ján Kozák (vľavo) a stredopoliar Juraj Kucka. FOTO - TASR.

Zrušili im let

Stredopoliar milánskeho AC prišiel na reprezentačný zraz ako posledný. Spoločne s Marekom Hamšíkom. Obaja ešte v nedeľu nastúpili proti sebe v talianskej Serii A.

V jednom zo súbojov dokonca Kucka uštedril krajanovi bolestivý úder. „Po zápase sme si všetko vysvetlili. Marek to prijal dobre,“ prezradil Kucka.

Ešte v nedeľu hrali Juraj Kucka a Marek Hamšík proti sebe.

Na druhý deň spolu cestovali. „Od ôsmej sme boli na letisku. Asi desať minút pred odletom nám povedali, že náš let rušia,“ opisoval dvadsaťosemročný Kucka.

„Kým sme zobrali batožinu a postavili sme sa do radu, bolo pred nami asi dvesto ľudí. Niekedy na obed sme sa vybavili a dozvedeli sa, že večer môžeme letieť.“

V reprezentácii obaja patria medzi kľúčové postavy. Hamšík tvorí hru, nabehá veľa kilometrov, spoluhráčom pripravuje šance. A dáva aj dôležité góly.

Napríklad v prvom zápase v Bielorusku skóroval dvakrát.

V prvom zápase v Bielorusku Hamšík skóroval dvakrát.

Kucka je platný v defenzíve, odvádza čiernu robotu. Je nekompromisný v osobných i hlavičkových súbojoch, získava dôležité lopty.

Chodili na Slovákov

„Čaká nás veľmi nepríjemný súper. Už niekoľko rokov dostáva príležitosť iba obmedzený okruh hráčov. A po príchode nového trénera išli herne aj výsledkovo hore,“ hodnotí Kozák.

„Naše mužstvo však má svoju silu. Už neraz to ukázalo a stále ukazuje. Myslím si, že kvalita je na našej strane. Ale človek nikdy nevie. Očakávam ťažký a vyrovnaný zápas.“

kozak2_res.jpg

Ján Kozák očakáva vyrovnaný duel. FOTO - TASR.

O duel s Bieloruskom bol medzi divákmi obrovský záujem. Žilina by potrebovala aspoň dva štadióny, aby sa zmestili všetci fanúšikovia, ktorí ho chcú vidieť.

„Počas celej kvalifikácie sa tu vytvorila skutočne fantastická atmosféra. Všetky kvalifikačné súboje boli vypredané,“ spomína Kozák.

„Na prvý zápas sa ľudia prišli pozrieť na Španielsko. Od tej doby už chodili na našich chlapcov. A to je niečo, čo mňa osobne veľmi teší. Za túto priazeň by sme sa mali poďakovať dobrým výkonom a víťazstvom.“

Autor: Andrej Kuzmány

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.