Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Kosteličovej gratuloval premiér, Janica lieta medzi nebom a zemou

TASR|16. jan 2006 o 14:32

Záhreb 16. januára (TASR) - Mohli to dosiahnuť Anja Pärsonová i Renate Götschlová, ale hoci k tomu mala oveľa ďalej, podarilo sa to Janici Kosteličovej.

Švédka Pärsonová nemala vo svojej zbierke trofejí pred touto sezónou Svetového pohára iba víťazstvo v kombinácii, Rakúšanka Götschlová v obrovskom slalome. Chorvátskej hviezde pred vstupom do olympijskej zimy chýbali víťazstvá v obrovskom slalome, zjazde a super-G, hoci v prvých dvoch disciplínach je olympijskou, resp. svetovou šampiónkou.

Kosteličová uplynulý víkend dovŕšila vymazanie týchto "restov" a priradila sa k Pernille Wibergovej a Petre Krombergerovej ako tretia žena histórie SP, ktorá vyhrala všetky štyri špeciálne disciplíny i alpskú kombináciu. Janica navyše dosiahla aj doteraz nedobyté alpské sexteto, keďže vlani vyhrala premiéru v superkombinácii. Nečudo, že v jej rodnej vlasti panuje po daviscupovom šialenstve "Janicamánia". "Jej hranica je až na nebesiach," hlási denník Vecernji list. To, že sa extrémna eufória preniesla aj na pôdu siedmej veľmoci, svedčia protichodné titulky, lebo Slobodna Dalmacija tvrdí, že zjazdárka z nebies zišla. "Rýchlo, ešte rýchlejšie Janica," nabáda Kosteličovú Vjesnik a Jutarnji list upresňuje, kam sa má chorvátska hrdinka ponáhľať: "Bez konkurencie do Turína. Janica smeruje do veľkých dejín."

Kosteličovej výsledky a najnovšia méta nenechali chladnými ani politikov. Predseda vlády Ivo Sanader poslal svojej slávnej krajanke telegram, ktorého jedna veta má takisto euforické znenie. "Tvoje lyžiarske umenie nemá hraníc."

Súvisiace články