Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Košice sľubujú nový štadión v roku 2019. Ako vyzerá stavenisko

Miesto budúceho štadióna (Autor: TASR/František Iván)
TASR|Publikované 30. aug 2017 o 09:48

Práve dokončujú prípravné práce.

KOŠICE. Na stavenisku Košickej futbalovej arény v súčasnosti Inžinierske stavby, a.s., dokončuje prípravné práce.

Do konca novembra budú podľa vedúceho komunikačného referátu košického magistrátu Jozefa Marka preložené všetky inžinierske siete, vybudovaná splašková a dažďová kanalizácia a pripojený teplovod.

Stavba nového futbalového štadióna v Košiciach: fotogaléria

5.9.2017

Termín: 2019, možno aj 2020

"Všetky prípravné práce majú byť ukončené do novembra 2017. V súčasnosti prebieha takisto verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa stavby. Predpokladáme, ak všetko úspešne pôjde, samotná výstavba košickej futbalovej arény by sa mala začať začiatkom roku 2018," uviedol Marko s tým, že predpokladaný termín ukončenia je v polovici roka 2019.

"Zmluvný termín v prípade nejakých ďalších neočakávaných problémov je do konca roku 2020. Mesto Košice má k dispozícii na výstavbu košickej futbalovej arény 12 miliónov eur, z toho 8 miliónov eur je finančná výpomoc z ministerstva financií so splatnosťou na desať rokov a 4 milióny eur je dotácia z ministerstva školstva," vysvetlil Marko.

Takto bude vyzerať nový košický futbalový štadión: fotogaléria

25.1.2018

Pre 9-tisíc divákov

Nová Košická futbalová aréna bude podľa jeho slov spĺňať v tejto kategórii kritériá a parametre európskej futbalovej federácie UEFA a takisto Slovenského futbalového zväzu.

"Kapacita štadióna bude 9 000 divákov, za určitých okolností môže byť rozšírená aj na viac ako 12.000. V blízkosti budú dve tréningové ihriská a aj parkovacie plochy s tým, že v prípade väčšieho náporu návštevníkov má mesto k dispozícii spevnené plochy, ktoré budú môcť byť využité na parkovanie v blízkom okolí arény," dodal Marko.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články