Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Košice budú organizátorom európskeho šampionátu v tanečnom športe na vozíku

Majstri sveta. P. Vidašič a H. Kašická vybojovali v Ríme dve zlaté a jednu striebornú medailu v konkurencii 150 účastníkov. (Autor: archív)
Patrik Fotta|Publikované 18. apr 2016 o 22:00

Slovensko má v tejto kategórii horúce želiezka v ohni.

Košice, ako držiteľ titulu Európskej mesto športu pre rok 2016, budú 28.-30. októbra dejiskom majstrovstiev Európy v tanečnom športe na vozíku. Slovensko má v tejto kategórii horúce želiezka v ohni, keď na posledných ME v Poľsku triumfovala dvojica Helena Kašická a Peter Vidašič z košického klubu TK Ellegance.

KOŠICE. Na ME v tanečnom športe na vozíku, ktoré budú hostiť Košice sa očakáva štart viac ako 120 športovcov z 21 krajín sveta.

„Teší ma, že na územie Košíc dokážeme pritiahnuť to najlepšie z profesionálneho tanečného športu na vozíku. Rok 2016 je super športovým rokom, nakoľko sa koná niekoľko významných medzinárodných podujatí ako sú majstrovstvá sveta vo futbale, olympijské a paralympijské hry v Riu a mesiac po nich budú Košice hostiť toto významné medzinárodné podujatie,“ povedal predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

V Košiciach od roku 2007

Podujatie sa uskutoční v priestoroch Spoločenského pavilóna, ktoré prešlo aj medzinárodnou inšpekciou.

„Máme za sebou už sedem mesiacov veľmi intenzívnej komunikácie s Medzinárodným paralympijským výborom (IPC). Absolvovali sme inšpekciu technického delegáta, po ktorej nám IPC pridelila organizovanie ME, z čoho máme veľkú radosť,“ povedal na tlačovej konferencii Riapoš.

Predseda SPV vníma dvojicu Peter Vidašič a Helena Kašická v rámci svojho športu k takým významným športovcom, akými sú pre Slovensko Hamšík vo futbale a Peter Sagan v cyklistike.

Peter Vidašič prezradil viac o histórii športového tanca na vozíku v Košiciach.

„V podstate sa začala vznikom Tanečného klubu Ellegance v roku 2007, kedy sa nám podarilo dať dokopy niekoľko zdravých tanečníkov a tanečníkov na vozíku, ktorí mali chuť sa zapojiť. Veľmi ma teší, že budeme môcť v rámci Košíc ľuďom ukázať, ako tento šport vyzerá,“ povedal Vidašič.

Majstri sveta i Európy z Košíc

Košičania majú na svojom konte už niekoľko veľkých úspechov.

„Môžeme sa pochváliť troma titulmi majstrov sveta, dvoma titulmi majstrov Európy, viackrát sme vyhrali svetový pohár a máme páry, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach v rôznych súťažiach. Slovensko patrí dlhodobo medzi svetovú špičku v rámci tanečného športu na vozíku. Verím, že na týchto ME to len potvrdíme,“ zaželal si Vidašič.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.