Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Košičanky sa plánujú posilniť, Američanka Logicová je otázna

S Američankou S. Logicovou (s číslom 22) rokujú o predĺžení spolupráce. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 10. dec 2018 o 23:00

Young Angels Košice sa zranili skúsené hráčky, ktoré je potrebné nahradiť.

KOŠICE. Basketbalistky Young Angels Košice dokázali v rámci extraligy uspieť na domácej palubovke nad Nitrou 67:54 aj napriek absencii skúsených hráčok.

Trénerke Žirkovej neboli k dispozícii kapitánka Bartánusová ani dvojica Jassová – Machalová.

Navyše americká legionárka Samantha Logicová už o pár dní odchádza domov na sviatky a v najbližšom dueli proti Popradu bude chýbať.

Košičanky sa vďaka triumfu nad Nitrou udržali na delenej druhej priečke s Piešťanmi.

„Čakali sme podstatne ťažší zápas, keďže nám chýbali tri kľúčové hráčky a navyše Miška Balážová má zlomený nos, takže nastúpila s veľkou obavou. Odohrala len päť minút, pretože sme nechceli nič riskovať. Výrazne to ovplyvnilo našu kvalitu,“ povedal generálny manažér Young Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Potrebujú riešiť krízový stav

Pri absencii skúsených opôr tímu dostávajú väčšiu príležitosť na palubovke mladé hráčky.

„Napríklad Diane Mikovčákovej sa asi ani nesnívalo, že dostane takú šancu, len škoda, že ju viac nevyužila, keďže sa za trinásť minút vyfaulovala. Mali sme teda problém s tým, že nám dochádzali sily a porciu minút na palubovke dostala aj 16-ročná Kaliuzhnová. Nebol to pre nás ľahký zápas, ale som rád, že sme doňho vstúpili koncentrovane a v druhej časti po zlepšenom výkone Logicovej sme sa dokázali dopracovať k cennému víťazstvu, ku ktorému dopomohla aj výborne hrajúca Blanárová,“ uviedol Jendrichovský.

Vzhľadom na šancu postúpiť v Európskej lige žien (EWBL) do play-off zvažuje klub posilniť káder pred posledným turnajom, ktorý sa uskutoční v Košiciach začiatkom januára.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.