Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Košičania majú pred sebou posledný zápas zimnej prípravy

Tak hrali v lige. Dnes si Košičania zmerajú sily s Popradom v príprave. (Autor: Judita Čermáková)
Bohuslav Matia|Publikované 27. feb 2016 o 00:00

V generálke ich preverí na svojom ihrisku piaty celok východnej skupiny II. ligy FK Poprad.

Futbalisti FC VSS Košice majú pred sebou posledný zápas zimnej prípravy, v generálke na úvodný duel druhej polovice ligovej sezóny (v nedeľu 6. marca doma s Bardejovom) ich preverí dnes na svojom ihrisku piaty celok východnej skupiny II. ligy FK Poprad.

KOŠICE. Zápas s Popradom má síce štatút „ligová generálka“, ale tréner žlto-modrých Jaroslav Galko sa s ním veľmi nestotožňuje.

„V našom prípade, keď ešte stále v podstate skladáme mužstvo, a stále v ňom skúšame nových hráčov, ako bolo aj naposledy v Michalovciach, sa nedá hovoriť o tom, že súboj s Popradom je pre nás generálka v pravom zmysle slova.“

Morgan má predpoklady

Aj pod Tatrami budú Košičania ešte testovať, lebo na skúšku prišiel ľavý obranca Jean-Pierre Morgan, ale s ním to vyzerá tak, že by, na rozdiel od niektorých jeho predchodcov, celkom pasoval aj do základnej zostavy.

„Zatiaľ sa nám javí v tréningovom procese veľmi dobre, že by mohol byť pre našu defenzívu posilou.“

Aj keď bude vzadu asi jedinou, čo veľmi nenaplnilo predstavy trénera Galka o vystužení obrany.

„Nie je ľahké doplniť ju dobrým futbalistom, pretože my, aj keď sme druholigové mužstvo, hľadáme prvoligového hráča, ktorého potrebujeme do základu, a nie hráča na lavičku. Morgan je u nás len krátko, ale myslím si, že tieto predpoklady má, keďže pôsobil v prvoligovom mužstve Honvéd Budapešť. Nás však dosť trápi, po odchode Ostojiča či Tomáša Huka, aj stopérsky post. I keď je tu naň trebárs Peter Šinglár... Žiaľ, na tento post sa nám nepodarilo zohnať nikoho, a zrejme sa už ani nepodarí, keďže prestupový termín, až na amatérov, sa končí v pondelok.“

Odišiel aj brankár Leško

Po príchode Mariána Kella sa zdalo, že Košičania nebudú mať aspoň brankársky problém, lenže...

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články