Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Odchovanec FC Barcelona pracuje v lekárni: Viem, že sa vystavujem riziku

Antonio Rodríguez Dovale. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. apr 2020 o 17:40

Situáciu berie ako výzvu.

MADRID. Zahral si v španielskej futbalovej La Lige, zámorskej MLS a ostatné roky trávi v Ázii. Španielsky krídelník Antonio Rodríguez Dovale počas pandémie koronavírusu trávi čas úplne inak ako drvivá väčšina futbalistov.

Ostatní sú v domácej izolácii a starajú sa o výšku príjmov, zdravie a udržanie kondície.

On si na seba obliekol biely plášť a zabezpečuje, aby neustala distribúcia liekov a ochranných prostriedkov v španielskom meste La Coruňa.

Pracuje totiž v rodinnej lekárni.

Balil si kufre do Thajska

Produkt mládežníckej akadémie FC Barcelona si La Ligu zahral v Celte Vigo aj Leganés, v MLS pôsobil v Sportingu Kansas City.

Domov do Španielska prišiel počas koronakrízy a vo vlasti zostal aj vinou rôznych reštrikcií v cestovaní.

"Už som si balil kufre na návrat do Ázie a tešil sa na začiatok novej sezóny v Thajsku, keď situácia s koronavírusom začala byť mimoriadne vážna. Neočakával som, že v tomto čase budem pracovať, no teraz je pomoc to jediné, čo môžem robiť. Nastal správny čas na to, aby som prišiel do lekárne a pomáhal ľuďom," prezradil v telefonickom rozhovore pre AP.

Španielsko je jednou z najviac zasiahnutých krajín Európy ochorením COVID-19.

V kráľovstve potvrdili už viac ako 140-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a približne 14-tisíc pacientov už na následky ochorenia zomrelo.

V krajine platia mimoriadne reštrikčné opatrenia a potrvajú minimálne do konca apríla. Zdravotnícke zariadenia sú preplnené a miestna vláda hľadá pomoc z každej strany.

Je vyštudovaný farmaceut

"Rozhodol som sa pomôcť komunite, aby sme sa všetci čo najskôr aspoň priblížili k normálu. A potom budem môcť aj ja opäť hrať futbal," prezradil vyštudovaný farmaceut Dovale.

"Beriem to aj ako výzvu vo svojom živote, že som si vyskúšal novú oblasť. Viem, že som sa tým vystavil väčšiemu riziku nákazy, pretože sa stretávam s ľuďmi, ale podľa môjho názoru si ťažké časy žiadajú vykročenie z komfortnej zóny a možnosť ukázať svoj charakter," pokračoval.

Jeho hlavnou náplňou je zabezpečovať nákup jednotlivých produktov pre lekáreň, no občas sa postaví aj k pokladni a lieky predáva zákazníkom.

"Niektoré produkty je veľmi náročné zohnať. Nemáme ochranné masky, chýbajú nám dezinfekčné prostriedky. Ani ochranné rukavice nie je jednoduché zohnať. Obvolávam dodávateľov a laboratória, aby som zabezpečil materiál pre ľudí, ktorí ho potrebujú. Trápi ma, keď ľudia u nás chcú nejaký ochranný prostriedok a my im ho nevieme zabezpečiť," dodal.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články