Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

KHL pod Tatrami reálnejšia, Lev Poprad je členom hokejového zväzu

Prvý pokus nevyšiel. Koncom júla sa hráči HC Lev Poprad balili. (Autor: RICHARD HUDEČEK)
SITA|Publikované 28. okt 2010 o 09:09

Po NHL druhá najkvalitnejšia hokejová súťaž na svete Kontinentálna hokejová liga by sa od budúcej sezóny predsa len mohla hrať v Poprade. HC Lev Poprad sa totiž stal riadnym členom Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Po NHL druhá najkvalitnejšia hokejová súťaž na svete Kontinentálna hokejová liga (KHL) by sa od budúcej sezóny predsa len mohla hrať v Poprade. HC Lev Poprad sa totiž stal riadnym členom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Agentúrnu správu sme o 18:47 nahradili autorským článkom denníka Korzár.

POPRAD. Klub HC Lev je tak opäť bližšie k štartu v KHL. "Klub HC Lev Poprad splnil všetky náležitosti na to, aby sa stal riadnym členom Slovenského zväzu ľadového hokeja. V súčasnosti sa pripravujú všetky legislatívne kroky, aby tento tím štartoval v nasledujúcej sezóne v KHL," povedal pre Korzár generálny sekretár SZĽH Ján Taraba.

Prijatie klubu HC Lev Poprad za riadneho člena SZĽH odsúhlasil výkonný výbor na svojom pravidelnom zasadnutí v zmysle článku 4 odstavec 5 Stanov SZĽH v stredu. Následne podľa stanoviska SZĽH predstavitelia HC Lev Poprad požiadali o súhlas s odohraním šampionátu KHL v sezóne 2011/2012 na území Slovenska v Poprade.

"Na základe splnenia všetkých legislatívnych podmienok dostal HC Lev Poprad, s. r. o., k uvedenej žiadosti súhlasné stanovisko," píše sa v stanovisku SZĽH.

Základná podmienka je splnená

Ku KHL v Poprade je ešte dlhá cesta, vedenie klubu musí dosiahnuť dohodu s predstaviteľmi súťaže. Tí budú o zaradení nových účastníkov KHL rozhodovať až neskôr. Základná podmienka je však už splnená, keďže teraz HC Lev Poprad je členom SZĽH.

"Až doteraz tento klub nebol členom žiadnej hokejovej federácie. Ako český klub sme ho pred začiatkom tejto sezóny v krátkom čase nemali dôvod prijímať za člena SZĽH," ozrejmil J. Taraba.

KHL sa v Poprade mala hrať už v sezóne 2010/2011, no napokon sa všetkým zainteresovaným stranám nepodarilo dotiahnuť do konca všetky legislatívne kroky. Aj napriek pôvodnému súhlasu vedenia súťaže so štartom HC Lev v lige najvyšší orgán Výbor riaditeľov KHL účasť spomenutého klubu napokon neschválil.

Práve tento inštitút mal dať definitívu zaradeniu HC Lev do súťaže. Dôvodom zamietnutia vstupu boli podľa názoru najvyššieho vedenia KHL nezrovnalosti a prieťahy zo strany SZĽH, ktorý vtedy definitívne nerozhodol o konaní zápasov ligy na území Slovenska. Teraz je už aj táto podmienka splnená.

Prvý pokus nevyšiel

Projekt HC Lev sa pôvodne pripravoval pre Hradec Králové. Keďže Český zväz ľadového hokeja zápasy KHL na svojom teritóriu neschválil, manažment klubu začal pracovať na alternatíve s Popradom.

Následne účasť HC Lev schválilo vedenie KHL a manažment klubu začal doťahovať detaily prijatia a svojho pôsobenia na Slovensku. Získal súhlas riadiaceho orgánu slovenskej hokejovej extraligy Pro-Hokeja, výkonný výbor SZĽH však nedal definitívne potvrdenie a rozhodol, že ho schváli až po splnení všetkých podmienok vrátane členstva klubu v ruskej federácii na svojom zasadnutí 18. augusta.

Klub HC Lev sa už aj pripravoval na novú sezónu. Pod vedením trénerov Radima Rulíka a Miloslava Hořavu sa v Poprade začal tréningový kemp, na ktorom sa zúčastňovalo 22 hráčov. Dominovali predovšetkým Slováci, zo známejších mien Róbert Petrovický, Radoslav Suchý, Michal Hudec, Ján Laco či Rudolf Huna.

Aj súčasné zloženie extraligového kádra HK Poprad (Nagy, Bartečko, Lundberg, Suchý a ďalší) naznačuje, že účasť klubu HC Lev Poprad v KHL od budúcej sezóny naberá na reálnych kontúrach.

((Anketa))

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.