Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Každý bod z vonku sa ráta

Sninčania. Aktuálny líder IV. ligy. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 21. aug 2012 o 22:00

Sninská remíza na Spiši bola pre hostí prvou stratou, ale znamená pozíciu lídra štvrtej ligy.SNINA. Keďže pred týždňom futbalisti zo Spišského Podhradia na svojom trávniku podľahli Haniske (0:1), nečakalo Sninčanov na Spiši nič jednoduché.

Aj keď sa gólovo nepresadili, udržali čisté konto, čo znamenalo zisk bodu. Práve ten ich posunul do pozície lídra.

I keď dopadne výsledok bez gólov, nemusí byť stretnutie nudné. Platilo to aj o sninskom zápase na Spiši. Ku gólu mali blízko obaja.

Domáci nevyužili pokutový kop, v sninských radoch sa po koncovke chytali za hlavu Hišem i M. Lukáč, lebo nastrelili brvno.

„Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, lebo domáci týždeň predtým na svojom trávniku prehrali a zaváhať dvakrát doma po sebe nikto nechce. Podľa toho aj zápas vyzeral, bol nervózny, k čomu výrazne napomohol aj rozhodca, viac na jednu stranu, ale aj na druhú. Domáci veľmi chceli, hrozili najmä zo štandardiek, zahodili pokutový kop, my sme ich snahu eliminovali celkom dobre, čakali na brejkové situácie a dvakrát sme nastrelili brvno. Takže zápas, v ktorom sme mohli vyhrať i prehrať a spokojní sme aj s bodom,“ podotkol František Hanc.

V defenzíve mladíci

Nula na konte inkasovaných gólov je vždy dobrou vizitkou, tobôž, ak v defenzíve pôsobia aj mladíci, ktorí zaskakujú aj za Františka Hanca.

„Pred týždňom hral Samo Lojka, teraz je na dovolenke, tak sa objavil v obrane Janko Kopáč. Svoje miesto si zastal, aj keď sme boli dosť pod tlakom, chýbal aj zranený kapitán Majo Pčola, domáci zahrávali veľké množstvo štandardiek. Nebojíme sa však, ak aj niekto vypadne, chlapci sú k dispozícii, majú predpoklady pre túto súťaž, keď dostali šancu, zatiaľ nesklamal nik,“ mienil hrajúci sninský kouč.

Keďže Sabinov vonku zaváhal a Snina získala bod, vymenila Šarišanov na pozícii lídra. V nedeľu sa na sninskom trávniku predstaví Bardejovská Nová Ves. Pôjde o zápas prvého s tretím, takže šláger kola.

„Zatiaľ môžeme byť spokojní. Ideme od zápasu k zápasu, verím, že diváci v nedeľu dôjdu, počasie predpovedajú pekné. Pripravíme sa čo najlepšie, body doma strácať nechceme,“ dodal František Hanc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.