Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Katona: Už sa ten gólostroj musel rozbehnúť

Presadil sa. V Šamoríne k úspechu Tatrana prispel svojím gólom aj Peter Katona (vpravo). (Autor: Tibor Őry)
Sportnet|Publikované 12. nov 2013 o 00:00

Tretí raz v jesennej časti tohto ročníka II. futbalovej ligy sa podarilo Tatranu Prešov vyhrať dva zápasy po sebe.

Úspech v Šamoríne je cenný o to viac, že zelenobieli dokázali na ihrisku súpera nastrieľať až štyri góly, čo sa im predtým vonku nepodarilo. Navyše tri body prišli v anglickom týždni, v ktorom Šarišania absolvovali tri vystúpenia a dokázali sa vyrovnať s vypadnutím vo štvrťfinále Slovnaft Cupu po prehre s Košicami.

PREŠOV. Zverenci trénera Jozefa Kostelníka napriek nepriazni počasia na južnom Slovensku jednoznačne dominovali.

V sobotu im pršalo z oblohy šťastie, ale kvapky dobrého pocitu neprišli samé od seba. Pritom už v úvode zase prišiel skrat, ako neraz predtým a Šarišania po niekoľkých minútach prehrávali.

„Vôbec som si nepripúšťal - a nielen ja - že by sa mohol zopakovať taký priebeh ako niekoľkokrát v nedávnej minulosti, keď o našich sklamaniach rozhodol práve začiatok stretnutia,“ naznačil vieru vo vlastné sily Peter Katona.

Tentoraz Prešovčania boli silnejší a už do prestávky otočili výsledok. Strelcom druhého gólu bol práve Katona.

Tento ofenzívny stredopoliar mal prsty i v treťom zásahu, keď najprv loptu napálil do žrde, tá sa odrazila k Dolnému, a ten svojím druhým zásahom zvýšil vedenie hostí.

„Som rád, že som sa v koncovke uplatnil i ja a hlavne celé mužstvo. Doteraz sme len ťažko prekonávali gólmanov súpera, v tomto zápase nám to vyšlo. Ja by som tento výsledok nepovažoval za veľké prekvapenie, keďže v každom vystúpení máme dosť šancí, len ich premieňanie nie je akurátne. Preto naše víťazstvá neboli neraz také presvedčivé alebo sme postrácali i body. Raz to však muselo prísť a po dlhšom čase sme zase vyhrali presvedčivo, vyšším rozdielom.“

Prešovčania by radi odštartovali sériu duelov s plným bodovým ziskom, a dlhšiu než dvojzápasovú. Na druhej strane ale nemienia predbiehať a nepozerajú sa príliš dopredu, zaujíma ich iba najbližšie meranie síl.

Odčinili zaváhanie

Na ihrisku, ktoré bolo spočiatku napriek nepriazni počasia dobre pripravené, ale postupne sa jeho kvalita zhoršovala, Tatran jednoznačne ovládol hru.

Loptu mal častejšie vo svojej moci, diktoval tempo a hlavne sa nedal zaskočiť nepriaznivým stavom v úvode.

Bolo vidno, že Prešovčania sa lepšie pripravili na tento duel a vyradenie v pohári hodili za hlavu. Okrem toho boli čerstvejší, plní síl a nezopakovalo sa tak našťastie také zaucho ako v Bardejove.

„Zodpovednejšie sme sa pripravili a obnovili sily, preto bol náš výkon podstatne iný, lepší.“

Od začiatku boli pánmi diania na ihrisku hostia, a to aj napriek inkasovanému gólu z ojedinelého brejku. Po treťom zásahu hostitelia už rezignovali a nestačili stíhať východniarov.

Tatranu treba čím viac víťazstiev vonku, lebo predovšetkým tie upevňujú psychickú odolnosť tímu.

„Bojovali sme, šmýkali sa po zadku, veľmi sme chceli. Okrem toho aj herne či strelecky sme prevýšili domácich.“

Po zmene strán mohol byť niekoľkokrát úspech našich ešte prikrášlený, ale niekedy bola proti voda na hracej ploche, v ktorej sa neraz lopta zastavila v predfinálnej fáze.

Hlavná vec, že Prešovčania odčinili i sklamanie z predošlého vzájomného zápasu doma, keď Šamorín napriek jednoznačnej prevahe hostiteľov vyrovnal v nadstavenom čase.

„Chceli sme to tentoraz inak absolvovať, lebo nás mrzelo, ako vtedy súper vyrovnal. Preto nás potešilo, že sme jasne dali najavo našu kvalitu a nepripustili žiadnu drámu,“ dodal P. Katona.


Súvisiace články