Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Dosiahla s ním najväčšie úspechy. Kasatkinovú už netrénuje Pláteník

Daria Kasatkinová už nie je zverenkyňou Vladimíra Pláteníka. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 29. sep 2017 o 10:35

Spolupráca Kasatkinovej a Pláteníka sa začala v októbri 2014 v klube TC EMPIRE Trnava.

TRNAVA. Šéftrenér trnavskej EMPIRE Tennis Academy Vladimír Pláteník a momentálne 31. hráčka sveta Daria Kasatkinová ukončili po turnaji WTA v čínskom Wu-chane po vzájomnej dohode spoluprácu.

Slovenský kouč priviedol ruskú tenistku k najväčším úspechom v kariére a stál za jej posunom o vyše 300 priečok v rebríčku WTA.

Za rok sa posunula o 300 miest

Spolupráca Kasatkinovej a Pláteníka sa začala v októbri 2014 v klube TC EMPIRE Trnava, kde sa stala zároveň členkou medzinárodnej akadémie EMPIRE Tennis Academy.

Za rok sa Ruska v jej zázemí posunula v rebríčku WTA o 300 miest, v auguste 2016 bola na svojom maxime - 24. priečke.

V sezóne 2016 bola v treťom kole grandslamových turnajov Australian Open, Roland Garros a aj vo Wimbledone.

Vladimír Pláteník (vľavo v modrom) oslavoval s Kasatkinovou v Charlestone prvý titul. (Autor: TASR/AP)

Bude sa venovať mladým Slovákom

V aktuálnom roku sa dostala do 3. kola Roland Garros a do štvrtého na US Open. V apríli 2017 získala v americkom Charlestone svoj prvý singlový WTA titul.

"Po spoločnej dohode sme dospeli k rozhodnutiu ukončiť spoluprácu. Daria sa chce naďalej pripravovať v EMPIRE Tennis Academy v Trnave.

Ja pokračujem v akadémii v pozícii šéftrénera a primárne sa budem venovať mladým slovenským hráčom," uviedol Vladimír Pláteník pre www.empire-tennis-academy.com.

"Chcel by som poďakovať Vladovi Pláteníkovi za skvelú prácu s Dariou v našej akadémii počas troch rokov. Daria bude naďalej členkou EMPIRE Tennis Academy, bude sa u nás pripravovať a spolupráca s trénerom Pláteníkom ostáva v pozícii nie jej osobného trénera, ale šéftrénera akadémie," uviedol v tlačovej správe predseda predstavenstva TC EMPIRE Miroslav Hlavna.

Súvisiace články