Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Kanoistika: Kňazovický u kanoistov nečaká zázraky, Blaho chváli Erbana

TASR|20. aug 2004 o 09:27

Bratislava 20. augusta (TASR) - Spolu so slovenským štvorkajakom v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača odletela v piatok ...

Bratislava 20. augusta (TASR) - Spolu so slovenským štvorkajakom v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Bača odletela v piatok do dejiska OH 2004 aj trojica kanoistov Marián Ostrčil, Peter Páleš, Daniel Biksadský a kajakár Martin Chorváth. Už vo štvrtok nabrali kurz Atény súrodenci Róbert a Marcela Erbanovci, ktorí pred vrcholom sezóny ladili formu v talianskej Mantove.

Skúsený Erban, chystajúci sa na svoju štvrtú olympiádu, predtým absolvoval kondičné sústredenie vo vysokohorskom prostredí pri Lago di Vernago v Talianskych Alpách, kde trénoval v spoločnosti popredných domácich kajakárov - olympijských víťazov v K2 z OH 1996 v Atlante i OH 2000 v Sydney Beniamina Bonomiho a Antonia Rossiho či Josefy Idemovej. Podľa reprezentačného trénera Pavla Blaha je Erban pred olympiádou vo veľmi dobrej forme. "Mal som možnosť priamo sledovať záverečné dni Robovej prípravy v Mantove a v kontrolných testoch na 1000 m olympijskej trati dosiahol výborné ukazovatele, čo je pred zápoleniami na novovybudovanom kanáli Schinias veľmi pozitívny signál. Verím, že v Aténach nie je bez šancí na kvalitné umiestnenie, hoci konkurencia v K1 je vždy mimoriadne silná. Aj Marcele pobyt v Taliansku veľmi pomohol a dúfam, že sa popasuje o postup do A-finále," povedal Blaho.

Kanoisti Ostrčil, Páleš a Biksadský spoločne s kajakárom Chorváthom dolaďovali formu v Nimnici pri Nosickej priehrade, kde trénovali pod drobnohľadom ústredného trénera vodákov trenčianskej Dukly Slavomíra Kňazovického. "Príprava prebehla podľa plánu. Pokiaľ ide o olympijské ambície, rozhodne v Aténach nepomýšľame na zisk medailí. Keď sa nám podarí postúpiť do finále, tak budeme radi. Treba zohľadniť aj fakt, že náš tím je trochu širokospektrálny čo sa týka veku i skúseností. Peťo Páleš ide na svoju štvrtú olympiádu, ďalší dvaja pretekári Marián Ostrčil a Daniel Biksadský sa zúčastnia na svojej prvej olympiáde. Bude záležať, do akej miery zareagujú a ako sa dokážu vyrovnať s podmienkami na olympijskom kanáli. Na druhej strane môže na nich pozitívne vplývať fakt, že sa od nich nebudú očakávať nejaké extrémne výsledky a nebudú pod nejakým enormným tlakom. To som im aj prízvukoval, že oni môžu len prekvapiť v tom pozitívnom slova zmysle, oni by sklamať nemali," povedal Kňazovický, ktorý na OH 1996 v Atlante získal v C1 na 500 m striebornú medailu. Ostrčil sa na OH 2004 predstaví v C1 na 1000 i 500 m trati. Páleš a Biksadský pôjdu v C2 rovnako kilometer i päťstovku. Chorváth bude súťažiť v K1 na 500 m trati.

Súvisiace články