Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Jurčo plachtil v časovke v požičanej kombinéze

TASR|19. aug 2004 o 11:02

Atény 19. augusta (TASR) - Druhý najmladší člen slovenskej výpravy - cestár Matej Jurčo mal pôvodne štartovať iba v individuálnych pretekoch s hromadným ...

Atény 19. augusta (TASR) - Druhý najmladší člen slovenskej výpravy - cestár Matej Jurčo mal pôvodne štartovať iba v individuálnych pretekoch s hromadným štartom, no nakoniec sa mohol zaradiť aj do zoznamu štartujúcich na stredajšej časovke jednotlivcov.

Hoci jeho štart v časovke od jeho príchodu do Atén teoreticky pripadal do úvahy a aj preto nedocestoval spoločne s reprezentačným kolegom Martinom Riškom už v pondelok, nemal potrebnú pretekársku kombinézu. "Celé sa to udialo dosť rýchlo a keďže žiadnu takú kombinézu som tu nemal, museli sme ju napochytro zohnať. Ešteže do dejiska už pricestovali aj dráhari a mohli mi niečo požičať," prezradil pretekár z tímu De Nardi a dodal: "Neviem síce presne od koho tá kombinéza bola, ale vzhľadom na to, že dráhari sú oveľa svalnatejší chlapi, dosť na mne visela."

Jurčo, ktorého o sľubné umiestenie v individuálnych pretekoch obral defekt a neochota servisomanov vymeniť mu koleso, nakoniec v časovke skončil predposledný, pričom jeden zo štartujúcich preteky nedokončil. "V sobotu sa mi išlo podstatne lepšie."

Súvisiace články